اپلیکیشن Flashfood ادعا می‌کند که سالیانه ۳۳ میلیون تن غذای دورریز آمریکا را کاهش می‌دهد

//اپلیکیشن Flashfood ادعا می‌کند که سالیانه ۳۳ میلیون تن غذای دورریز آمریکا را کاهش می‌دهد

اپلیکیشن Flashfood ادعا می‌کند که سالیانه ۳۳ میلیون تن غذای دورریز آمریکا را کاهش می‌دهد

ضایعات غذا یک مسأله‌ی جدی در آمریکا محسوب می‌شود. در سال ۲۰۱۲، ضایعات غذای آمریکا به ۳۳ میلیون تن می‌رسد. چه چیز تعجب برانگیزتر از این که غذاهای دورریز تقریبا ۱۴درصد زباله‌های شهری را تشکیل می‌دهد که فقط ۳% آن‌ها بازیافت می‌شود؟ تعداد افراد بی‌بضاعت در آمریکا که با گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند هم کم نیست! قطعا برایتان جالب است که در کشوری مانند آمریکا با این همه زرق و برق، هر شب از میان هر پنج کودک، یک کودک با شکم گرسنه به خواب فرو می‌رود. به خاطر همین مشکلات، یک تیم دانشجویان از دانشگاه ایالتی آریزونا تصمیم گرفتند راه‌حلی برای این مشکل پیدا کنند. آن‌ها اپلیکیشنی با نام FlashFood ساختند که محتاجان به غذا را با کسانی که غذای اضافی دارند، مرتبط می‌سازد.

آن‌ها برای بازیابی غذا، یک اپلیکیشن مبتنی بر رسانه‌ی اجتماعی برای موبایل ساختند. همانطور که ذکر شد، این اپلیکیشن با جمع‌آوری غذاهای اضافه، از رستوران‌ها، هتل‌ها و دیگر اماکن، به گرسنگان آمریکا کمک می‌کند تا شکم خود را سیر کنند. اگر یک رستوران یا هتل غذای اضافی داشته باشد، به جای اینکه آن‌ها را دور بریزد به سادگی، با استفاده از این اپلیکیشن سازمان‌های اجتماعی که پذیرای هدایا برای بی بضاعتان هستند را مطلع می‌کنند. سازمان‌های مذکور می‌توانند به درخواست موجود پاسخ دهند و فردی را برای دریافت غذا بفرستند و همچنین افراد نیازمند را نسبت به این موضوع آگاه کنند.

به گفته‌ی دانشجویان در بلاگ FlashFood:

” هر شب از میان هر پنج کودک، یک کودک با شکم گرسنه به خواب فرو می‌رود و خانه‌ی FlashFood در آریزونا دارای سومین رتبه‌ی از نظر ناامنی غذایی در آمریکا می‌باشد. همچنان یک سوم غذاهای آمریکا دور ریخته می‌شوند. تیم ما معتقد است که می‌تواند اوضاع را بهتر کند.”

عملکرد این تیم، نظر مایکروسافت را به خود جلب کرده است. تیم FlashFood جایزه‌ی فینال Imagin cup سال ۲۰۱۲ آمریکا در شرکت مایکروسافت را به خود اختصاص داد.

وبلاگ Flashfood

توسط | ۱۳۹۱/۵/۲۹ ۱۱:۵۸:۵۶ مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۱|تکنولوژی سبز|۱ دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

یک دیدگاه

  1. Hossein Zarei شهریور ۶, ۱۳۹۱ در ۱۲:۱۴ ب٫ظ - پاسخ

    فکر فوق العاده ای، همین چند شب پیش یه عروسی دعوت بودم که هزار دست غذا سفارش داده بودند، کل مهمونها ۵۰۰ نفر نمیشد. واقعا کار خوبی کردند

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.