دهکده سازگار با محیط زیست در فلوریدا، اولین پروژه مقرون به صرفه با انرژی خالص صفر

/, تکنولوژی سبز/دهکده سازگار با محیط زیست در فلوریدا، اولین پروژه مقرون به صرفه با انرژی خالص صفر

دهکده سازگار با محیط زیست در فلوریدا، اولین پروژه مقرون به صرفه با انرژی خالص صفر

یک طرح توسعه‌ی خانه سازی نوآورانه در Dunedin فلوریدا در جریان است که در واقع، اولین پیشرفت در زمینه‌ی خانه‌های شهری با انرژی خالص صفر و گواهی LEED  در آمریکا می‌باشد. این دهکده‌ی سازگار با محیط زیست شامل ۲۵ خانه‌ی شهری می‌باشد. همه‌ی این خانه‌ها به گونه‌ای طراحی و مهندسی شده‌اند که بازده انرژی را به بیشترین مقدار خود برسانند. گروه سیاره‌ی سبز، توسعه دهنده‌ی این طرح، ادعا می‌کند که این طرح را به طور سازگار با محیط زیست و همچنین مقرون به صرفه می‌سازد.

florida-eco-village-will-be-the-first-affordable-net-zero-townhome-development-in-the-us-ecogeek-01

ادعای این پروژه، تأمین خانه‌های مقرون به صرفه برای همه است، مخصوصاً برای قهرمانان شهر مانند افسران پلیس، آتش نشان‌ها، پرستاران، معمان و سربازان پیر. قیمت هر یک از این خانه‌ها به پایینی ۶۰۰دلار در ماه خواهد بود که بسیار مقرون به صرفه است.

florida-eco-village-will-be-the-first-affordable-net-zero-townhome-development-in-the-us-ecogeek-02

خانه‌ها طوری طراحی شده‌اند که ترکیبی از علم و محصولاتی با کارایی بالا باشند و همچنین صاحبان خانه قادر به مشاهده‌ی میزان مصرف انرژی باشند. آن‌ها طوری طراحی شده‌اند که کل انرژی مصرفی خانه، آلاینده‌های CO2، مصرف داخلی آب و هزینه‌های مرتبط با انرژی را کاهش دهند. یکی از هنرهای این خانه، سیستم خورشیدی است که نور خورشید را تبدیل به برق کرده و هزینه‌های برق را بسیار کاهش می‌دهند. تجهیزات دیگری که به صرفه جویی در انرژی کمک می‌کنند، روشنایی LED و سیستم مدیریت انرژی خانه است که به صاحب خانه این امکان را می‌دهد تا میزان مصرف انرژی خانه را بتواند بهتر شناسایی و مدیریت کند.

اخبار موجود حاکی از این می‌باشند که اولین خانه، در فصل اول سال ۲۰۱۳ قابل استفاده است.

منابع تکمیلی (۱۲۳)

توسط | ۱۳۹۱/۵/۱۵ ۹:۵۶:۲۰ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۱|اخبار انرژی, تکنولوژی سبز|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.