Lapka آیفون شما را به یک ایستگاه مانیتورینگ زیست محیطی تبدیل می‌کند

/, گجت های سبز, محصولات/Lapka آیفون شما را به یک ایستگاه مانیتورینگ زیست محیطی تبدیل می‌کند

Lapka آیفون شما را به یک ایستگاه مانیتورینگ زیست محیطی تبدیل می‌کند

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که سطح تابش در خانه‌ی شما چقدر است؟ یا غذایی که قصد خوردن آن را دارید، اورگانیک است یا نه؟ اگر این چنین است، Lapka رویای شما را می‌تواند به واقعیت تبدیل کند.

Lapka مجموعه‌ای از ۴ سنسور مستقل است که وقتی با یک آیفون و اپلیکیشن خود دست به یکی می‌کنند، اطلاعاتی را مانند میزان تشعشات محیط، میدان الکترومغناطیسی (EMF)، رطوبت هوا و ارگانیک بودن یا نبود غذا را ارئه می‌دهد. اشخاص دست اندرکار در ساخت Lapka، آن را “مانیتور شخصی زیست محیطی” نامیده‌اند. اگر Lapka قادر به انجام کارهایی باشد که آن‌ها ادعا می‌کنند، می‌توان گفت واقعا لایق این اوصاف می‌باشد.

lapka-environment-monitoring-iphone-ecogeek-01

lapka-environment-monitoring-iphone-ecogeek-04

این سنسورهای از طریق جَک هدفون به آیفون متصل می‌شوند و اندازه‌گیری انجام شده را از طریق اپلیکیشن رایگان خود نمایش می‌دهند. اپلیکیشن Lapka، اطلاعات را به صورت کاملا قابل فهم به کاربر نمایش می‌دهد مثلاً به کاربر می‌گوید که آیا سطوح زیست محیطی در حدی هستند که جای نگرانی داشته باشند یا خیر. این اپلیکیشن همچنین متناسب با محیط تنظیم می‌شود، مثلاً نسبت به این موضوع آگاهی دارد که میزان تابش‌ها در هواپیما با منزل فرق دارد. این اپلیکیشن حتی اجازه‌ی داغ شدن بیش از حد مجاز را برای برخی از غذاها نمی‌دهد و کاربر را نسبت به این موضوع آگاه می‌کند.

lapka-environment-monitoring-iphone-ecogeek-03

lapka-environment-monitoring-iphone-ecogeek-02

این سنسورها نه تنها هوشمند می‌باشند بلکه به زیبایی و در سایزهای مختلفی ساخته شده‌اند. این گجت سبز کارآمد، همچنان در فاز اولیه به سر می‌برد و به عنوان یک نمونه‌ی اولیه معرفی شده است. کمپانی مربوطه، انتظار دارد که Lapka را در ماه دسامبر با قیمت ۲۲۰ دلار به فروش بگذارد. Lapak همچنین امیدوار است که در آینده بتواند اطلاعات بیشتری را برای کاربران به تصویر بکشید از جمله، مانیتورینگ آلرژی، گلوکومتر، ردگیر تناسب اندام و مانیتور فشار خون.

lapka-environment-monitoring-iphone-ecogeek-00

لینک محصول

توسط | ۱۳۹۱/۵/۲۱ ۱۸:۱۰:۴۳ مرداد ۲۱ام, ۱۳۹۱|تکنولوژی سبز, گجت های سبز, محصولات|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.