مطالعات جدید بیانگر این است که اقیانوس آرام آلوده به… قهوه است؟

//مطالعات جدید بیانگر این است که اقیانوس آرام آلوده به… قهوه است؟

مطالعات جدید بیانگر این است که اقیانوس آرام آلوده به… قهوه است؟

طی مطالعات جدید که اخیراً در Marine Pollution Bulletin منتشر شد، محققان در خارج از سواحل اورگان در اقیانوس آرام، مخلوطی از قهوه با غلظت بالا یافتند. با این همه قهوه‌خور که در شمال غربی اقیانوس آرام وجود دارند، چندان هم جای تعجب نیست که پسماند‌های انسان که شامل کافئین می‌باشند از طریق فاضلاب به دریاها راه‌ یابند. ولی بیایید ببینیم آیا وجود کافئین در آب‌های آزاد سلامتی انسان و اکوسیستم‌ها را به خاطر می‌اندازد؟

new-study-suggests-pacific-ocean-is-polluted-with-coffee-ecogeek-01

تأثیرات دقیقی که آب‌های کافئینی روی سلامتی انسان می‌گذارند دقیقاً مشخص نیست. با این حال مطالعات مرتبط بیان‌گر این هستند که آلودگی کافئین با غلظت بالا، به خطرناکی دیگر آلاینده‌ها هستند که به آبراه‌های ما راه‌ یافته‌اند مانند داروها و هورمون‌ها. تأثیر بر روی زندگی آبزیان نیز کاملاً درک نشده است ولی مطالعات نشان داده‌اند که سطوح بالاتر قهوه در آب، در صدفه‌های دوکفه‌ای استرس سلولی ایجاد می‌کند.

new-study-suggests-pacific-ocean-is-polluted-with-coffee-ecogeek-02

اثرات آلودگی کافئین بر روی اقیانوس چندان قطعی نیست ولی انچه که مسلم است، تاثیر مخرب جزیره‌ی زباله‌های پلاستیکی است. تا آلودگی‌هایی مانند این زباله‌ها هستند چه کسی به آلودگی قهوه در اقیانوس توجه می‌کند؟ ولی به نظر شما چقدر تحقیقات دیگر باید انجام شود تا سران شهرها و کشورها به فکر پاکسازی اقیانوس‌ها بیفتند؟

منبع

توسط | ۱۳۹۱/۵/۱۶ ۱۹:۱۳:۱۵ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۱|طبیعت و حیوانات|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.