اولین ایستگاه شارژر خودرو برقی با انرژی بادی در بارسلونا

///اولین ایستگاه شارژر خودرو برقی با انرژی بادی در بارسلونا

اولین ایستگاه شارژر خودرو برقی با انرژی بادی در بارسلونا

اولین ایستگاه شارژ خودرو که انرژی خود را به طور کامل از توربین بادی دریافت می‌کند در بارسلونای اسپانیا نصب شد. این ایستگاه شارژ خودرو برقی که تحت عنوان Sanya Skypump شناخته می‌شود، چند روز قبل توسط انرژی سبز شهری (UEG) و جنرال الکتریک (GE) رونمایی شد.

sanya-skypump-wind-powered-ev-charging-station-ecogeek-01

این ایستگاه در حال حاظر فقط برای مصارف تجاری و دولتی قابل استفاده است ولی دو شرکت مذکور اعلام کردند که ایستگاه‌های بیشتری نیز به زودی در آمریکا و استرالیا برای فروشگاه‌ها راه‌اندازی خواهد شد.

sanya-skypump-wind-powered-ev-charging-station-ecogeek-02

sanya-skypump-wind-powered-ev-charging-station-ecogeek-03

این ایستگاه شارژ، دارای توربین‌های بادی عمودی ۴Kw UGE (که ادعا می‌شود تا خروجی نامی ۴۰۰۰ kW را پشتیبانی می‌کند) با ارتفاع ۱۳ متر  و از جنس فولاد گالوانیزه ساخته شده و همچنین از تکنولوژی شارژ خودرو برقی GE بهره می‌برد. تمام تجهیزات برقی مورد نیاز، در برجک توربین جای داده شده‌اند. این توربین همچنین دارای یک چراغ روشنایی LED 77W در قسمت میانی خود می‌باشد.

این توربین در کنار یک اتاقک قرار دارد که از توربین برای تمامی امور از اجزاء الکترونیکی گرفته تا صفحه نمایش لمسی برای انتخاب حالت‌های مختلف شارژ پشتیبانی می‌کند.

sanya-skypump-wind-powered-ev-charging-station-ecogeek-04

در اینجا یک نکته وجود دارد که هیچ کدام از منابع خارجی به آن اشاره نکردند؛ این که ایستگاه Skypump  دارای یک سقف سبز است. قبلا در اکوگیک با اینگونه سقف‌ها آشنا شده‌اید. به نظر شما چه راه‌کارهای دیگری برای ایجاد ایستگاه‌های شارژ خودرو با انرژی های تجدیدپذیر وجود دارد؟ نظرات خود را در بخش نظرات این مطلب اعلام کنید.

منبع

توسط | ۱۳۹۱/۵/۲۶ ۶:۴۶:۴۴ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۱|اخبار انرژی, انرژی بادی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.