ایجاد ۱۱۰۰ شغل و میلیون‌ها دلار کمک به اقتصاد محلی با یک مزرعه بادی

///ایجاد ۱۱۰۰ شغل و میلیون‌ها دلار کمک به اقتصاد محلی با یک مزرعه بادی

ایجاد ۱۱۰۰ شغل و میلیون‌ها دلار کمک به اقتصاد محلی با یک مزرعه بادی

ایجاد 1100 شغل و میلیون‌ها دلار کمک به اقتصاد محلی با یک مزرعه بادی معمولی

به گفته‌ی شورای دفاع از منابع طبیعی، اکثر مزارع بادی در آمریکا نزدیک به ۱۱۰۰ شغل ایجاد می‌کنند و همچنین می‌توانند برای جوامع مرتبط با مزرعه‌های بادی، ده‌ها میلیون‌ها دلار مزیت مالی به همراه داشته باشند.

در طی ۱۴ مرحله‌ی مختلف ایجاد یک مزرعه‌ی بادی ۲۵۰ مگاواتی، ۱۰۷۹ شغل ایجاد می‌شود. به گفته‌ی NRDC : «موقعیت‌های شغلی زیادی برای مهندسی طراحی و ساخت، نصب و اندازه‌گیری و دیگر موارد در این زمینه وجود دارد. علاوه بر این فرصت‌های شغلی، مزارع بادی همچنین از طریق مالیات‌های جدید، پرداخت اجاره‌ی کمتر به زمین داران و، درآمد توسعه‌ی اقتصادی، به احیای جوامع در سرتاسر آمریکا کمک می‌کنند.»

امروزه، مزارع بادی حدود ۵۰,۰۰۰ مگاوات انرژی پاک و تجدیدپذیر را –که معادل انرژی تولیدی ۱۲ سد Hoover است – تولید می‌کنند و صنعت انرژی‌های بادی حدود ۷۵,۰۰۰ آمریکایی را به استخدام خود در می‌آورد. تنها در چهار سال گذشته، تولیدات مرتبط با انرژی‌های بادی در این کشور به میزان ۱۷۰ درصد افزایش داشته است.

آمار دقیق مشاغل مرتبط با یک مزرعه‌ی بادی ۲۵۰ مگاواتی عبارتند از: ۴۳۲ نفر برای مراحل تولید توربین‌ها، ۸۰ نفر برای طراحی و برنامه‌ریزی، ۱۸ نفر برای فروش و توزیع، ۲۷ نفر برای تعمیر و نگه‌داری، ۲۷۳ نفر برای کار کردن روی مسائل عمرانی مزرعه‌ی بادی مانند جاده‌ها و فونداسیون‌ها، ۲۰۲ نفر برای نصب توربین‌ها و ۴۷ نفر برای کارهای الکتریکی مرتبط با توربین‌ها مثلاً ارتباطات با شبکه‌ی برق اصلی.

علاوه بر این که آمریکا برای انرژی‌های پاک و جلوگیری از گرمایش جهانی اهمیت خاصی قائل است، علت دیگر هجوم آوردن به انرژی‌های نو در این کشور، کاهش وابستگی به نفت دیگر کشورها است.

شــــما بگــــویید:

آیا ما برای عصر بدون نفتی که در دهه‌های آینده در پیش خواهیم داشت چاره‌ای اندیشیده‌ایم؟ انرژی هسته‌ای یک امر لازم است ولی آیا بها دادن به انرژی هسته‌ای به تنهایی، جای خالی انرژی‌های پاک دیگر را پر خواهد کرد؟ منتظر نظرات سبزتان هستم.

منابع خبر: ۱۲دانلود فایل PDF شامل گزارشات مربوطه

توسط | ۱۳۹۱/۶/۲۱ ۱۵:۳۴:۰۵ شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۱|اخبار انرژی, انرژی بادی|۴s دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

۴s دیدگاه

 1. Ferry884122 شهریور ۲۵, ۱۳۹۱ در ۵:۳۵ ب٫ظ - پاسخ

  خب صدرصد
  هر صنعتی اشتغال زایی مخصوص خودشو داره
  اما اینکه چرا ما به سمت اینجور صنایع نمیریم برمیگرده به خیلی از مسائل که اکثرش ریشه در ذاتمون داره!!! بله ذاتمون اکثر ما ایرونیا آماده خور و راحت طلبیم و یه جورایی قناعت منفی میکنیم! مشکل اصلی به نظر من همینه شما اگه سفرنامه های زمان دور رو بخونید اکثر افرادی که به ایران سفر کردن به این نکات اشاره کردن وایرانیا رو مردمی دلال مسلک صفت دادن!!
  اما خب دلایل دیگه هم داره واسه خودش که اکثرا به اونا واقفیم و مطمئنا بقیه دوستان بحث رو تکمیل میکنن

 2. Nayyeri مهر ۲۸, ۱۳۹۱ در ۱۱:۳۷ ب٫ظ - پاسخ

  salam man ideye sakhte batrye mechaniky ra daram, va nemidanam ta behal az energy petansiele mechaniki beonvane batrye nmechaniki estefadeh shodeh ya nah. lotfan agar ettelaee darid be man bedahid.
  nayyeri00@gmail.com

  • Rasool cheraghi مهر ۳۰, ۱۳۹۱ در ۵:۱۹ ب٫ظ - پاسخ

   سلام
   چیزی که شما میفرمایید شاید همون فلای‌ویل باشه که در خودروهای هیبرید به عنوان یک ذخیره کننده انرژی مکانیکی به کار میره. در موردش کمی تحقیق کنید

 3. Rafighema آبان ۲, ۱۳۹۱ در ۱۱:۵۱ ب٫ظ - پاسخ

  من هم باشماموافقم این اصراری که روی انرژی هسته ای هست  اگرروی انرژی های دیگه می گذاشتند آینده مان بهترمیشد

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.