سفرهای هوایی به سبک پرندگان – برنامه‌ی جدید ایرباس برای کاهش مصرف سوخت

//سفرهای هوایی به سبک پرندگان – برنامه‌ی جدید ایرباس برای کاهش مصرف سوخت

سفرهای هوایی به سبک پرندگان – برنامه‌ی جدید ایرباس برای کاهش مصرف سوخت

اکثر پروژه‌ها و طرح‌هایی که از طبیعت الهام گرفته‌اند، با موفقیت همراه بوده‌اند؛ در اینجا نیز قصد داریم به یکی از این طرح‌ها اشاره کنیم.

به تازگی ایرباس چشم انداز خود را برای آینده‌ای پایدار تعریف کرده است. بخشی از آن برای حمل‌ونقل هوایی و بخشی برای ایده‌ی شکل گیری جت‌های مسافربری به سبک مهاجرت گروهی پرندگان است که می‌تواند مصرف انرژی و انتشار کربن را کاهش دهد.

ایرباس با پرواز دادن جت‌ها در دسته‌هایی شبیه پرندگان در حال پرواز ادعا کرده است که می‌تواند جابجایی جت‌ها را هنگام پرواز کاهش دهد. این امر موجب ارتقاء کارایی هواپیما و در کنار آن ایده‌های کاهش مصرف انرژی، یعنی کاهش مصرف سوخت تا ۱۵% و کاهش انتشار کربن تا ۲۸ میلیون تن در سال می‌شود.

این‌ها بخشی از ابتکار عمل‌های این شرکت برای ایجاد طرح سفر پایدار به نام «آسمان‌های هوشمند» می‌باشند.

همراه با این طرح، ایرباس پرواز صنایع هوایی به سبک پرواز کمکی را پیشنهاد کرده است که بیشتر شبیه به تکنولوژی مورد استفاده در ناو های هواپیما بر است. برای فرود بهتر و کم مصرف‌تر نیز استفاده از روش سرخوردن هنگام فرود توصیه شده است. این کار هنگام فرود باعث کاهش فشار وارده بر موتور و ترمزها می‌شود. به گفته‌ی این کمپانی تمرکز ایرباس بر روی پاسخ دهی به نیاز روز افزون مشتریان، راضی نگه داشتن مشتری، حفظ مسافران و محیط زیست پاک است.

منبع

اطلاعات بیشتر

توسط | ۱۳۹۱/۶/۳۱ ۲۱:۰۳:۵۷ شهریور ۳۱ام, ۱۳۹۱|حمل و نقل سبز|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

محمد رسول هستم، دانشجوی سال اول دانشگاه، رشنه مهندسی نرم افزار. به تازگی علاقمند به حمایت از محیط ریست شده ام . بیشتر به فعالیت، مطالعه و تحقیق در بخش کنترل و برنامه ریزی خودرو های هیبریدی (الکتریکی) علاقه دارم. امیدوارم شما هم ما را در راه حفظ طبیعت یاری کنید.

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.