افزایش ۷۰ درصدی سرعت باد با سیستم‌های بادی جدید

///افزایش ۷۰ درصدی سرعت باد با سیستم‌های بادی جدید

افزایش ۷۰ درصدی سرعت باد با سیستم‌های بادی جدید

تلاش‌های مختلفی برای بهره‌مندی بیشتر از انرژی بادی در گوشه و کنار دنیا صورت می‌گیرد. یکی از این رویکردها که اخیراً در اکوگیک با آن آشنا شدید، توربین‌های بادی بدون پره‌ی Saphon هستند. ولی برخی از شرکت‌های دیگر در این میان، رویکردهای دیگری را اتخاذ می‌کنند. شرکت مگاواتس ادعا می‌کند که سرعت باد در توربین‌ها را افزایش داده و توان خروجی آن‌ها را سه برابر می‌کند. به نظر شما این تکنولوژی‌ هم مانند تکنولوژی توربین‌های Saphon با قانون Betz مقابله می‌کند؟

انرژی‌های بادی عظیم مگاواتس ادعا می‌کند که با ترکیب توربین‌های چند محوره‌ی خود و افزاینده‌ی MMW، یک تکنولوژی انرژی بادی را برای تولید برق سود‌آور در مناطقی با سرعت‌های باد پایین‌ توسعه داده است. این توربین‌ها میزان بهره‌وری از انرژی باد در مناطقی که سرعت باد زیاد است را نیز به طور قابل توجهی افزایش می‌دهند.

سیستم افزاینده‌ی باد از یک وسیله‌ی متمرکز کننده‌ی باد نسبتاً ساده و ارزان‌قیمت بهره می‌برد که سرعت باد در جهت توربین‌ها را تا میزان ۷۰ درصد افزایش می‌دهد که این موجب می‌شود تا انرژی الکتریکی تولید شده توسط توربین‌ها تقریباً سه برابر شود. مگاواتس همچنین بیان می‌کند که این تکنولوژی، نیاز به برج‌های توربین بلند در برخی از مناطق را برطرف می‌کند و همین امر موجب کاهش هزینه‌ی تجهیزات و نصب می‌شود.

به گفته‌ی این کمپانی، سیستم افزاینده‌ی باد تقریباً رو به تکمیل است و قصد دارند برای جمع‌آوری اطلاعات، آن را به زودی به کار گیرند.

augmented-wind-power-systems-ecogeek-01

تصویری از سیستم‌های متمرکز کننده‌ی باد در حال ساخت

augmented-wind-power-systems-ecogeek-02

نمای جانبی از نمونه‌ی اولیه‌ی متمرکز کننده‌ی باد بزرگ

augmented-wind-power-systems-ecogeek-03

نمای جانبی از نمونه‌ی اولیه‌ی متمرکز کننده‌ی باد کوچک

 

 

 

توسط | ۱۳۹۱/۶/۵ ۱۷:۴۹:۲۷ شهریور ۵ام, ۱۳۹۱|اخبار انرژی, انرژی بادی|۱ دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

یک دیدگاه

  1. مدرسی شهریور ۱۱, ۱۳۹۱ در ۸:۳۶ ق٫ظ - پاسخ

    این سیسم به نوعی شبیه سیستم کاربراتور خودرو های قدیمیه. تنگنایی که در وسط قرار داده نوعی ونتوری هست که باد هنگام عبور از ان فشارش کاهش یافته اما سرعت ان افزایش پیدا می کند.

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.