فلیز، دوچرخه کانسپت بدون پدال

//فلیز، دوچرخه کانسپت بدون پدال

فلیز، دوچرخه کانسپت بدون پدال

ما دوچرخه را به عنوان یکی از سبزترین وسایل نقلیه می‌دانیم و از هرگونه طرح و ابتکار جدید در این زمینه استقبال می‌کنیم. حرکت به سمت مسیر کار با دوچرخه قطعاً میزان کربن تولیدی شما را کاهش می‌دهد. با افزایش نگرانی‌های مربوط به گرمایش جهانی، ابتکارها در طراحی دوچرخه نیز روز به روز گسترش می‌یابند. طراحان دوچرخه بیشتر رو به طراحی دوچرخه‌هایی با سبک‌ترین وزن ممکن می‌آورند.

نمونه‌ی اولیه‌ی دوچرخه‌ی Fliz یک نوآوری دیگر است که ادعا می‌کند دوچرخه‌ها را مُدتر و به روز تر می‌کند. این نمونه‌ی اولیه که به طور کامل شیوه‌ی راندنش با دوچرخه‌های رایج متفاوت است، بدون هیچ پدال یا حتی صندلی (زین) و به منظور استفاده در مناطق شهری طراحی شده است. این دوچرخه دارای ۵ کمربند است که سرنشین خود را نگه می‌دارد.

همان‌طور که ذکر شد، این دوچرخه دارای پدال نیست و سرنشین آن باید با حرکتی مانند دویدن سرعت بگیرد و برای استراحت دادن به پاهایش می‌تواند آن‌ها را روی محور چرخ‌های عقب بگذارد. واضح است که چنین دوچرخه‌ای برای بالا رفتن از جاده‌های شیب‌دار مناسب نیست و فقط بر روی سطوح مسطح یا سرپایینی کاربرد دارد. اکنون شما را به مشاهده‌ی یک ویدئو از این دوچرخه دعوت می‌کنم:

به نظر شما چه راه‌های دیگری برای طراحی یک دوچرخه‌ی بدون پدال وجود دارد؟

مـنــبـــع>>

توسط | ۱۳۹۱/۶/۹ ۱۰:۰۰:۲۷ شهریور ۹ام, ۱۳۹۱|حمل و نقل سبز|۱ دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

یک دیدگاه

  1. فری شهریور ۱۰, ۱۳۹۱ در ۳:۰۰ ب٫ظ - پاسخ

    هیچی می ایستیم پشت چراغ قرمز، هر ماشینی که راه دستمون بود گلش آویزون میشیم!!! به قول معروف دست به ماشین میشیم

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.