AECOM از طرح جامع خود برای المپیک ریو ۲۰۱۶ پرده برداری کرد

//AECOM از طرح جامع خود برای المپیک ریو ۲۰۱۶ پرده برداری کرد

AECOM از طرح جامع خود برای المپیک ریو ۲۰۱۶ پرده برداری کرد

گفته می‌شود که بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ در ریو دو ژانیرو، موقت‌ترین بازی‌ها در طول تاریخ خواهد بود (از نظر مکان برگزاری). همان‌طور که در ماه آگوست منتشر شد، شرکت لندنی AECOM طراح جامع مکان بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ خواهد بود، همان‌طور که پارک المپیک ۲۰۱۲ لندن را طراحی کرده بود. المپیک لندن، به عنوان سبزترین المپیک شناخته شد، ولی شنیده‌ها حاکی از این است که المپیک ۲۰۱۶، از آن هم سبزتر خواهد بود. این طراحی، بر سالن‌های ورزشی کاملاً موقت تاکید دارد تا بر این اساس، از به جای گذاشتن آثار منفی در شهرهای میزبان جلوگیری شود همان‌طور که در شهرهایی مانند پکن و آتن شاهد چنین آثاری بودند. به دلیل طراحی موقت پارک برگزاری المپیک ریو، قطعاً بازی‌ها باید در پایدارترین حالت ممکن (از نظر اقتصادی و زیست محیطی) برگزار شوند.

london-2012-master-planner-lands-leading-role-for-rio-2016-olympic-park-ecogeek-00

علاوه بر AECOM، تیم‌هایی که جایزه‌ی این طراحی را از آنِ خود کرده‌اند عبارتند از دنیل گوسمائو معمار ریو، wilkinson Eyre Architects ، Pujol Barcelona Architects، IMG Sports و Expedition. انتظار می‌رود تجهیزات پارک المپیک ریو زمینی به مساحت ۱.۸ میلیون متر مربع در Barra de Tijuca را پوشش دهد. این پروژه شامل ساختاری از شش سالن ورزشی سبز موقت که برخی از آن‌ها در المپیک ۲۰۱۲ نیز استفاده شد، و ۹ سالن دائمی می‌باشد.

london-2012-master-planner-lands-leading-role-for-rio-2016-olympic-park-ecogeek-02

علاوه بر این، برگزار کننده‌ها قصد دارند تا سالن ورزشی بسکتبال آرنا را که از آن در المپیک ۲۰۱۲ استفاده شد، از لندن به برزیل منتقل کنند. هدف اصلی دیگر این پروژه، حصول اطمینان در مورد حفاظت از محیط زیست و تالاب Jacarepaqua است. کار کردن بر روی پروژه‌ی المپیک ۲۰۱۶، از جولای ۲۰۱۲ آغاز شده است. در پی رقابت‌ها برای نقشه‌ی کلی شهر، رقابت‌های معماری خاصی برای طراحی پارک در ماه‌های آینده انجام گیرد.

basketball arena

london-2012-master-planner-lands-leading-role-for-rio-2016-olympic-park-ecogeek-04

london-2012-master-planner-lands-leading-role-for-rio-2016-olympic-park-ecogeek-03

london-2012-master-planner-lands-leading-role-for-rio-2016-olympic-park-ecogeek-05

منبع

توسط | ۱۳۹۱/۶/۱۴ ۰:۲۱:۳۱ شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۱|معماری سبز|۱ دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

یک دیدگاه

  1. Hadi شهریور ۱۷, ۱۳۹۱ در ۸:۵۰ ب٫ظ - پاسخ

    e ! dhe jaleb.. kol varzeshgah ro az landan bordand be rio .. dastetoon babat naghsha ha ham dadr nakone … ensafan peyda kardanesh az too net sakhte 

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.