سال گذشته دانشمندان موفق شدند از طریق تولید مثل غیر جنسی شیر انسان را توسط گاو های شیرده تولید کنند. اما حالا داستان تا حدودی در مورد سایر احشام نظیر بز‌های شیرده نیز صدق می‌کند. محققان به تازگی دریافته‌اند که شباهت‌های بسیاری بین شیر بز و شیر انسان وجود دارد به طوری که با کمی تغییرات ژنتیکی می‌توان شیر انسان را توسط بز اصلاح شده هم تولید کرد. آن‌ها تا کنون بر روی روش‌های زیادی در مورد چگونگی تغییرات ژنتیکی در بزها کار کرده و اکنون موفق به اصلاح ژنتیکی آن‌ها شده‌اند.

این پازل پیچیده به تازگی توسط دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا تکمیل شده است. شیر تولید شده‌ی این بزها دارای بعضی از آنزیم‌هایی است که به طور طبیعی در شیر انسان نیز یافت می‌شود. اما خبر خوب این است که آن دسته از مادرانی که توانایی شیر دادن به فرزندان خود را ندارند و آن‌هایی که نمی‌خواهند برای این کار خود را به زحمت بیندازند اکنون گزینه‌ای بهتر از استفاده از شیر خشک دارند. از جمله فواید این کار جلوگیری از مصرف شیر خشک در کودکان و در نتیجه مبارزه با اسهال در جهان که دومین علت مرگ و میر کودکان به شمار می‌رود می‌باشد. از سوی دیگر این شیر می‌تواند حتی ارزشی بیشتر از ارزش غذایی شیر انسان داشته باشد. اما نکته‌ی تأمل برانگیز این است که مصرف این در کنار سایر فرآورده‌های لبنی می‌تواند خطراتی نیز به دنبال داشته باشد به طوری مصرف این شیر در کنار بعضی فرآورده‌های لبنی منجر به تولید مواد شیمیایی مضری می‌شود.

برای آزمایش، این شیر تا به حال تنها به تعدادی خوک نوپا خورانده شده است که نتایج به طور خارق‌العاده‌ای از افزایش مقاومت آنان در برابر بیماری‌ها بعد از مصرف این شیر حکایت می‌کند. در مرحله‌ی بعد میمون‌ها برای آزمایش این شیر انتخاب شدند. اما شیر تولیدی جدید هنوز بر روی هیچ انسانی مورد آزمایش قرار نگرفته است.

منبع (فایل pdf )