بزرگ‌ترین اتوبوس جهان با طول ۳۰ متر و قابلیت حمل ۲۵۶ نفر

//بزرگ‌ترین اتوبوس جهان با طول ۳۰ متر و قابلیت حمل ۲۵۶ نفر

بزرگ‌ترین اتوبوس جهان با طول ۳۰ متر و قابلیت حمل ۲۵۶ نفر

اتوبوسی که در حدود ۳۰ متر طول و قابلیت حمل ۲۵۶ مسافر به صورت همزمان را دارد می‌توان به نوعی یک کرگدن برای حمل‌ونقل انبوه به حساب آورد! این اتوبوس از سه کابین مستقل که به یکدیگر متصل شده‌اند تشکیل شده است و در حال حاضر بزرگ‌ترین اتوبوس در دنیاست. اتوبوسی به این بزرگی را می‌توان حمل کننده‌ی انبوه نیز نامید.

بزرگ‌ترین اتوبوس جهان با طول 30 متر طول و قابلیت حمل 256 نفر

این اتوبوس طول بسیار زیادی دارد؛ اما به لطف سیستم کامپیوتری منحصر به فرد فرمان آن که طول اتوبوس را با جلوی آن به طور متعادل نگه می‌دارد، رانندگی با آن زیاد هم مشکل نیست. این اتوبوس توسط «موسسه سیستم‌های حمل‌ونقل فرانهوفر» و «دانشگاه فنی درسدن» طراحی و ساخته شده است. این وسیله نقلیه‌ی غول پیکر دارای فناوری‌های سبز نیز می‌باشد به گونه‌ای که با موتوری با سوخت گاز هیبرید و یک موتور الکتریکی جداگانه کار می‌کند.

بزرگ‌ترین اتوبوس جهان با طول 30 متر طول و قابلیت حمل 256 نفر

این اتوبوس قبلاً در خیابان‌های درسدن آلمان در ماه اکتبر آزمایش ایمنی خود را گذرانده است. این سیستم حمل و نقل سبز، ارزان‌تر از سیستم ریلی درون شهری است و این موضوع باعث شده است که شهر های دیگر در مورد نحوه‌ی راه اندازی این‌گونه سیستم‌ها در شهر خود به تکاپو بیفتند و شاید در آینده آن‌ها نیز اتوبوس‌های غول پیکر خود را بسازند.

منبع

توسط | ۱۳۹۱/۶/۱۲ ۲۰:۰۲:۲۲ شهریور ۱۲ام, ۱۳۹۱|حمل و نقل سبز|۱ دیدگاه

درباره نویسنده:

محمد رسول هستم، دانشجوی سال اول دانشگاه، رشنه مهندسی نرم افزار. به تازگی علاقمند به حمایت از محیط ریست شده ام . بیشتر به فعالیت، مطالعه و تحقیق در بخش کنترل و برنامه ریزی خودرو های هیبریدی (الکتریکی) علاقه دارم. امیدوارم شما هم ما را در راه حفظ طبیعت یاری کنید.

یک دیدگاه

  1. محمدعیسی کمالی موتروان مؤسسه سال آخر آبان ۱۱, ۱۳۹۴ در ۱۰:۱۸ ق٫ظ - پاسخ

    برای محیط زیست باید فکر طولانی کرد چونکه نفوس کره زمین درحال افزایش است

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.