دانشمندان با تار عنکبوت تراشه‌ی کامپیوتری زیست تخریب پذیر می‌سازند

//دانشمندان با تار عنکبوت تراشه‌ی کامپیوتری زیست تخریب پذیر می‌سازند

دانشمندان با تار عنکبوت تراشه‌ی کامپیوتری زیست تخریب پذیر می‌سازند

عنکبوت‌ها مانند بسیاری از موجودات دیگر در طبیعت، قابلیت‌های جالبی دارند. اکنون دانشمندان در انستیتو de Physique de Rennes در فرانسه به این موضوع پی بردند که راهی برای استفاده از تار عنکبوت جهت ساخت تراشه‌های کامپیوتری زیست تخریب پذیر وجود دارد. برخی می‌گویند که ترکیب بی‌سابقه‌ از این مواد طبیعی و تکنولوژی پیشرفته می‌تواند منجر به ساخت تجهیزات پزشکی شود که می‌توانند به طور ایمن ایمپلنت ( =کاشته) شوند.

این تحقیق شگفت انگیز که توسط فیزیک‌دان Nolwenn Huby در کنفرانس مرزهای اپتیک ارائه خواهد شد بیان می‌دارد که نور همان طور که در کابل‌های نوری حرکت می‌کند، می‌تواند به راحتی از طریق یک رشته‌ی تار عنکبوت نیز حرکت کند. این بدان معناست که تار عنکبوت می‌تواند به جای کابل‌های فیبر نوری مورد استفاده قرار گیرد به طوری که قابلیت حمل اطلاعات برای تجهیزات الکترونیکی را دارد. این موضوع همچنین بدین معناست که تارهای بلند و باریک می‌توانند برای جراحان این امکان را فراهم کنند تا مکان‌هایی در بدن را برای عکس‌برداری روشن کنند. با استفاده از این تکنولوژی آزمون‌های تشخیصی می‌توانند با استفاده از ایجاد شکاف‌های بسیار کوچک در بدن انجام گیرند و از این طریق، بیماران جراحت کمتری برای این آزمون‌ها بر می‌دارند.

منبع: Weird

توسط | ۱۳۹۱/۸/۵ ۲۰:۴۲:۴۹ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۱|طبیعت و حیوانات|۱ دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

یک دیدگاه

  1. Gholambache آبان ۱, ۱۳۹۱ در ۲:۰۹ ب٫ظ - پاسخ

    اون بالا تار عنکبوتو نوشتی تا عنکبوت. خبر میذارید حداقل ۱بار بخونیدش.

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.