کاهش ۹۰ درصدی هزینه‌‌ی انرژی توسط لامپ فایرفلای با طول عمر ۴۰ سال

/, محصولات/کاهش ۹۰ درصدی هزینه‌‌ی انرژی توسط لامپ فایرفلای با طول عمر ۴۰ سال

کاهش ۹۰ درصدی هزینه‌‌ی انرژی توسط لامپ فایرفلای با طول عمر ۴۰ سال

تصور کنید که مجبور نباشید لامپ‌های خانه‌ی خود را تا ۴۰ سال عوض کنید و همچنین هزینه‌های انرژی خود را تا میزان ۹۰ درصد کاهش دهید! حالا تصور کنید که در صورت نیاز به تعویض لامپ، به جای جایگزین کردن کامل آن فقط چند لامپ LED را از درون محفظه‌ی لامپ تعویض کنید، یعنی حتی محفظه‌ی لامپ هم نیاز به بازیافت ندارد. با چراغ‌های LED فایرفلای، این رویای شما تحقق می‌یابد.

Firefly LED در آستین (Austin) تگزاس سری کاملی از «لامپ‌های LED هوشمند» را توسعه داده است که می‌توانند جایگزین لامپ‌های معمولی در ساختمان‌های مسکونی و تجاری شوند (به هیچ تجهیزات اضافی نیازی نیست). این لامپ‌ها دارای یک هیت‌سینک بزرگ خارجی هستند که گرما را از لامپ دور می‌کند و دمای لامپ را تا میزان ۳۲% کاهش می‌دهد و این موضوع، در افزایش طول عمر لامپ تأثیر بسزایی دارد. در کنار هیت‌سینک مذکور، درایوری که این کمپانی اختراع کرده در افزایش کارایی و عملکرد لامپ بسیار موثر واقع شده است.

از برگه‌ی اطلاعات این لامپ، به نظر می‌رسد که اگر قیمت لامپ‌های LED فایرفلای حدود ۳۵ دلار باشد (مدل استارفلای PAR20)، خرید آن‌ها اصلاً به صرفه نیست ولی اگر نمودارها و اطلاعاتی که در اختیار قرارمان داده‌اند صحیح باشند، با کاهش هزینه‌ی انرژی مصرفی، هزینه‌ی خرج شده برای خرید به طور کامل پس از چند ماه باز می‌گردد (با توجه به هزینه‌های انرژی در آمریکا).

چقدر خوب می‌شد اگر شرکت Firefly و LIFX با یکدیگر همکاری می‌کردن و چراغ‌های LED با طول عمر ۴۰ سال و قابل کنترل از طریق وای‌فای می‌ساختند.

لینک محصول: fireflyledlight

توسط | ۱۳۹۱/۷/۲۸ ۱۲:۱۵:۱۲ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۱|تکنولوژی سبز, محصولات|۱ دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

یک دیدگاه

  1. Mehryali آذر ۲۶, ۱۳۹۱ در ۱:۴۳ ب٫ظ - پاسخ

    رسول جان پیشنهادت عالیه

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.