توربین بادی قابل حمل ۵۰ کیلو وات با قابلیت تبدیل به یک کانتینر

///توربین بادی قابل حمل ۵۰ کیلو وات با قابلیت تبدیل به یک کانتینر

توربین بادی قابل حمل ۵۰ کیلو وات با قابلیت تبدیل به یک کانتینر

اکثر توربین‌های بادی به منظور تولید انرژی تجدیدپذیر در یک مکان مشخص و ثابت نصب می‌گردند ولی یک کمپانی در حال حرکت به سمت ساخت توربین قابل حملی است که بتوان آن را در فضایی به اندازه‌ی یک کانتینر جای داد بدون اینکه از تجهیزات خاصی استفاده شود.

توربین‌های نصب شده در اکثر مواقع غیر قابل حرکت می‌باشند به این معنی که شما نمی‌توانید به راحتی آن توربین را به نقاط دیگر حمل کنید. تیم آپ‌رایز (Uprise) در سن‌دیگو فکر می‌کنند کنند که با مرکز توان قابل حمل (PPC) خود، به نیاز قابل حمل بودن توربین‌های حجیم پاسخ خواهند داد. این توربین بادی با قابلیت توان ۵۰kW به وسیله‌ی تا شدن، تبدیل به یک کانتینر حمل و نقل می‌شود به طوری که به راحتی توسط یک یدک کش می‌تواند به نقاط مورد نظر حرکت کند.

به گفته‌ی کمپانی آپ‌رایز، این توربین بادی می‌تواند فقط در طی چند ساعت و توسط یک نفر به راحتی توسط یک کامیون یا یدک کش به نقاط مختلف حمل شود. این توربین پس از شروع به کار می‌تواند هیدروژن تولید کند، یا انرژی الکتریکی خود را ذخیره کند (هیچ اطلاعاتی در مورد منبع ذخیره کننده منتشر نشده است). علاوه بر این، گفته می‌شود که در سیستم تبدیل انرژی این توربین از بیش از ۴۰ نوآوری بهره جسته‌اند تا بازده و کارایی آن را بهبود دهند.

به گفته‌ی آپ‌رایز: از طریق برنامه‌سازی هوشمندانه، این ماشین می‌تواند به طور لحظه‌ای الگوهای آب و هوایی را نمایش دهد و خود را به بهترین نحو برای دریافت هرچه بیشتر انرژی باد تنظیم کند. این ماشین می‌تواند ۳۶۰ درجه بچرخد تا در بهترین جهت وزش باد قرار گیرد. هنگامی که باد خیلی شدید باشد، کامپیوتر به طور خودکار دکل را برای جلوگیری از آسیب دیدن توربین، پایین می‌آورد.

از آنجا که این محصول همچنان در حال توسعه است، تنها چیز قابل مشاهده از این توربین، انیمیشن کوتاهی است که از وب‌سایت آپرایز برای شما فراهم کرده‌ام. مشاهد‌ه‌ی این انیمیشن را از دست ندهید:

فیلم:

[divider scroll_text=””]

به روز رسانی:

این توربین بادی در صورت قرار گرفتن در بادی با سرعت ۲۰ کیلومتر بر ساعت می‌تواند انرژی مورد نیاز ۱۵ خانه‌ با میزان مصرف میانه را فراهم کند و در صورتی که در معرض بادی با سرعت ۳۲ کیلومتر بر ساعت قرار گیرد، می‌تواند انرژی مورد نیاز ۷۱ خانه را تأمین کند. هر پره‌ی توربین ۶.۵ متر طول دارد و حین فعالیت، ارتفاع کل ماشین به ۲۴ متر می‌رسد. وزن این ماشین نیز حدود ۵,۳۰۰ کیلوگرم می‌باشد.

uprise-50kw-portable-power-center-ecogeek-03

uprise-50kw-portable-power-center-ecogeek-04

به گفته‌ی مدیر عامل کمپانی آپرایز آقای Jonathan Knight، وقتی روند ساخت این توربین تکمیل گردد، با قیمتی حدود ۲۴۰,۰۰۰ دلار قابل خرید خواهد بود.

uprise-50kw-portable-power-center-ecogeek-05

توسط | ۱۳۹۱/۷/۲۸ ۲۱:۵۷:۳۶ مهر ۲۸ام, ۱۳۹۱|اخبار انرژی, انرژی بادی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.