ساخت توربین‌ بادی وینداسترومنت با الهام از بادبان‌های مدرن

///ساخت توربین‌ بادی وینداسترومنت با الهام از بادبان‌های مدرن

ساخت توربین‌ بادی وینداسترومنت با الهام از بادبان‌های مدرن

windstrument-photo-ecogeek-ir-00

چیزی که در تصویر مطلب مشاهده می‌کنید، یک توربین بادی است! شرکت وینداسترومنت (windstrument) با ثبت اختراعی که در دست دارد ادعا می‌کند که با طراحی توربین‌های بادی منحصر به فرد خود «انرژی تجدیدپذیر مقرون به صرفه را به مصارف شهری می‌آورد» و می‌تواند آن‌ها را هم در مزارع بادی و هم در مناطق شهری نصب کند.

 windstrument-photo-ecogeek-ir-01

ایده‌ی طراحی این نوع توربین‌های جدید از مطالعه‌ی بادبان‌های مدرن گرفته شده است، به طوری که مخترع آن، پس از مطالعه‌ی قایق آمریکایی Cup توانست این ایده را ارائه دهد. به گفته‌ی این کمپانی، این طرح نوآورانه قابلیتی را به توربین می‌دهد تا با بادهای نامنظم نیز کار کند زیرا پره‌ها با «زیر ساخت هوایی» که در سطح خود دارند منجر به حرکت نرم پره‌ها می‌شوند و از لرزش واحدها جلوگیری می‌کنند.

شکل غیر معمول Windstrument که یک پوسته‌ی حلزونی مخروطی نام دارد، الگویی است که در طبیعت و حیوانات نیز یافت می‌شود و گفته می‌شود که «کارآمدترین و با دوام‌ترین الگو در تولید انرژی در حال حاضر است». این کمپانی می‌گوید که این طرح امنیت حیوانات و انسان‌ها در ارتفاعات کم و محیط‌های شهری را در پی دارد و همچنین قادر است حتی با سرعت باد دو مایل بر ساعت (۰.۹ متر بر ثانیه) انرژی تولید کند.

windstrument-photo-ecogeek-ir-02

توربین‌های Windstrument می‌توانند به تنهایی نصب شوند مانند یک سیستم مسکونی یا به طور پیوسته با تعدادی توربین بادی دیگر با ترتیبی به نام WindOrchard  که برای کاربردهای صنعتی یا تولید انرژی در مقیاس سودمند، مناسب می‌باشند. این توربین دارای اجزائی است که به راحتی تعویض می‌شوند (شامل پره‌ها) و به علت اندازه‌ی کوچک و وزن کمی که دارد، در مقایسه با توربین‌های حجیم می‌تواند به راحتی حمل شود.

windstrument-photo-ecogeek-ir-03

سایز کنونی توربین Windstrument دارای ناحیه‌ی جاروبی با قطر ۵۰ اینچ برای پره‌ها می‌باشد و می‌تواند توان خروجی ۱.۲ کیلووات را فراهم کند؛ با این حال، این توربین در مقیاس‌های کوچک‌تر و بزرگ‌تر نیز تولید خواهد شد. یک ویژگی قابل توجه این توربین بادی این است که پره‌های آن از پلی‌پروپیلن تقویت شده با بازیافت ۵۰ درصد ساخته شده است ولی هدف این کمپانی این است که از رزین پلی‌پروپیلن با بازیافت ۱۰۰ درصد در توربین‌هایش استفاده کند.

windstrument-photo-ecogeek-ir-04

این کمپانی، حق ثبت اختراعش را در جولای امسال اخذ نمود و تعدادی توربین با سایزهای مختلف را در دستور کاری خود قرار داد و حتی بر روی توربین‌های شناور برای نصب فرا ساحلی نیز کار می‌کند. در ادامه می‌توانید ویدئوی این توربین را مشاهده کنید:

منبـــــــــــــع: Windstrument

توسط | ۱۳۹۱/۷/۱۸ ۲۰:۲۶:۰۵ مهر ۱۸ام, ۱۳۹۱|اخبار انرژی, انرژی بادی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.