اکوبوت، ربات نظافت کاری که انرژی خود را از فاضلاب می‌گیرد

//اکوبوت، ربات نظافت کاری که انرژی خود را از فاضلاب می‌گیرد

اکوبوت، ربات نظافت کاری که انرژی خود را از فاضلاب می‌گیرد

تاکنون شاید ربات‌های تمیز کننده‌ی زیادی را دیده باشید ولی اکوبوت III قدری متفاوت است. اکوبوت III که شامل پیل‌های سوختی میکروزیستی (microbial fuel cells) می‌باشد، انرژی خود را از فاضلاب و فضولات انسانی می‌گیرد. این ربات با استفاده از فضولات انسانی، الکتریسیته تولید می‌کند و سپس فضولاتی که گرفته است را دور می‌ریزد.

این ربات توسط سازمان EPSRC و با همکاری Wessex Water و آزمایشگاه رباتیک بریستُل ساخته شده است. ویژگی برجسته‌ی این ربات، تولید انرژی مورد نیازش در عین پاک‌سازی زمین از فاضلاب می‌باشد. به گفته‌ی دکتر جولیان دنیس، رهبر گروه تحقیقاتی، این تکنولوژی نیاز به الکتریسیته در روند حذف فاضلاب را برطرف می‌کند و میزان دی‌اکسید کربن تولیدی ما را به طور قابل توجهی کاهش می‌دهد. در حال حاضر این تکنولوژی در حال پیشرفت و توسعه می‌باشد.

هدف اصلی از این پروژه، ایجاد یک ماشین خودکفا با سیکل گردش مایع داخلی بود که بتواند انرژی خود را از محیط خود بگیرد و همچنین، فضولات خود را بتواند دفع کند. این ربات فقط ۶ کیلوگرم جرم دارد که شامل مکانیزم‌های خوردن (جذب)، هضم مصنوعی و دفع مواد زائد جامد می‌باشد.

آزمایشگاه رباتیک بریستُل

توسط | ۱۳۹۱/۹/۱۳ ۲۱:۴۱:۳۴ آذر ۱۳ام, ۱۳۹۱|تکنولوژی سبز|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.