دست‌یابی ربات پائومائو با انرژی امواج به رکورد سفر اقیانوسی ۹۰۰۰ مایل

//دست‌یابی ربات پائومائو با انرژی امواج به رکورد سفر اقیانوسی ۹۰۰۰ مایل

دست‌یابی ربات پائومائو با انرژی امواج به رکورد سفر اقیانوسی ۹۰۰۰ مایل

ربات‌های موج‌پیمای شرکت رباتیک آبی (Liquid Robotics) به خاطر رکوردی که ثبت کرده‌اند، بسیار پر آوازه شده‌اند: «ماشین‌هایی با انرژی امواج دریا برای طی کردن اقیانوس‌ها با شرایط آب و هوایی متفاوت». اکنون یکی از این ربات‌ها به نام پائومائو پس از طی کردن مسافت ۹۰۰۰ مایل (۱۴۴۸۵ کیلومتر) به استرالیا رسید. این، بالاترین رکورد یک وسیله‌ی خودمختار از این نوع می‌باشد.

به گفته‌ی سازمان رباتیک آبی، پائومائو یک مسیر از پیش تعیین شده را تحت شرایط کنترلی خودمختار پیمایش کرد درحالی‌که میزان اطلاعات بی‌سابقه با کیفیت بالا را مخابره ‌می‌کرد. تاکنون هیچ وسیله‌ی مشابهی نتوانسته بود چنین اطلاعاتی را جمع‌آوری کند.

سال گذشته نیز این شرکت رباتیکی چهار ربات موج پیما را برای طی کردن اقیانوس آرام اعزام کرد. آن ربات‌ها برای اندازه‌گیری نشت نفت و سطوح مختلف شوری به کار گرفته شدند در حالی که در حال گذراندن تست استقامت نیز بودند.

Liquid Robotics

توسط | ۱۳۹۱/۹/۲۲ ۲۰:۱۸:۰۹ آذر ۲۲ام, ۱۳۹۱|حمل و نقل سبز|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.