آغاز گردش پره‌های اولین توربین بادی با برجک چوبی در آلمان

///آغاز گردش پره‌های اولین توربین بادی با برجک چوبی در آلمان

آغاز گردش پره‌های اولین توربین بادی با برجک چوبی در آلمان

قرار دادن یک توربین بادی در مکانی برای برخورداری از وزش مناسب باد، یعنی قرار دادن آن‌ روی یک برجک با ارتفاع مطلوب! با وجود گواهی‌های زیست محیطی توربین‌های بادی، این برجک‌های اصولاً از جنس فولاد می‌باشند که نه تنها گران‌قیمت می‌باشند بلکه تولید آن‌ها نیازمند صرف انرژی بسیار زیادی است. در جهت سبز‌تر کردن توربین‌های بادی، یک کمپانی آلمانی به نام TimberTower، اقدام به ساخت یک برجک توربین چوبی ۱.۵ مگاواتی در هانوفر آلمان کرده است.

TIMBER-TOWER-ALL-NEW-WIND-TURBIN-ECOGEEK-01

در این طرح جدید برجک چوبی توربین بادی که به شکل یک هشت ضلعی است، برای ساخت برجک از پانل‌های چوبی لایه‌ای استفاده شده است. چوب بکار رفته در این برجک چوبی توربین بادی به منظور مقاومت در برابر شرایط مختلف آب و هوایی توسط لایه‌ای از پلاستیک مقاوم در اندازه‌های ۱۲ متر پوشش داده می‌شود که این قطعات پلاستیکی از مکان‌های دیگر تهیه می‌شوند ولی قطعات چوبی اصلی برجک توربین بادی در مکان نصب آماده می‌گردند. نمونه‌ی اولیه‌ی این برجک دارای ارتفاع ۱۰۰ متر است که با یک سیستم نردبان و حمل کننده یک‌پارچه سازی شده است که یک توربین بادی Vensys 77 بر روی آن نصب گردیده است. این توربین بادی دارای  قطر روتور ۷۷ متر، وزنی حدود ۹۱ تن و توان خروجی ۱۵۰۰ کیلووات می‌باشد.

TIMBER-TOWER-ALL-NEW-WIND-TURBIN-ECOGEEK-00

به گفته‌ی تیمبرتاور، وزن و قطر پایه‌ی این برجک چوبی با برجک‌های فولادی برابری می‌کند. علاوه بر یک مقطع هشت ضلعی، پیکر توخالی توربین می‌تواند با یک سطح مقطع شش ضلعی یا چند ضلعی منظم نیز ساخته شود. با ضمانت یک طول عمر بیست ساله، کمپانی تیمبرتاور همچنین در جهت صدور بیمه، گواهینامه و مقررات حفاظت از آتش‌سوزی نیز اقدام کرده است. این کمپانی ادعا می‌کند که این برجک چوبی توربین بادی منجر به صرفه‌جویی ۲۷۲ تن ورق فولادی می‌شود و به برکت این روش، از تولید حدود ۳۶۳ تن گاز دی‌اکسید کربن نیز جلوگیری می‌شود. پس از اتمام عمر این برجک توربین بادی، قسمت‌های چوبی آن به راحتی می‌توانند بازیافت شوند.

  TIMBER-TOWER-ALL-NEW-WIND-TURBIN-ECOGEEK-02

TIMBER-TOWER-ALL-NEW-WIND-TURBIN-ECOGEEK-03

ساخت این برجک در اوایل ماه جای به اتمام رسید و فعلا در حال تست می‌باشد ولی به زودی، تا پایان سال جاری به شبکه‌ی برق اصلی متصل خواهد شد.

TIMBER-TOWER-ALL-NEW-WIND-TURBIN-ECOGEEK-04

توسط | ۱۳۹۱/۹/۱ ۲۲:۰۳:۴۳ آذر ۱ام, ۱۳۹۱|انرژی بادی|۳s دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

۳s دیدگاه

 1. Mehryali آذر ۱۰, ۱۳۹۱ در ۱۱:۲۳ ب٫ظ - پاسخ

  سلام رسول جان در مورد قطر روتور استباه نمی کنی

  • Rasool cheraghi آذر ۱۱, ۱۳۹۱ در ۶:۵۷ ب٫ظ - پاسخ

    سلام.

   من هنوز مطالعاتم در مورد توربین بادی اصلا شروع نشده، به خاطر همین اطلاعات دقیقی ندارم در این مورد و فقط خبرهای را ترجمه میکنم. چیزی که من ترجمه کردم دقیقا این بود:

   The turbine has a rotor diameter of 77 m

   اگه اشتباه هست، دستور بفرمایید تا تغییرش بدم.
   ممنون

 2. mohammad ali دی ۱, ۱۳۹۱ در ۲:۱۳ ب٫ظ - پاسخ

  منظور از قطر رتور  ۲ برابر فاصله hub تا انتهای پره میباشد که کاملاً درست می باشد.با تشکر

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.