استفاده از انرژی خورشیدی برای تولید انرژی بادی

/, انرژی بادی, انرژی خورشیدی/استفاده از انرژی خورشیدی برای تولید انرژی بادی

استفاده از انرژی خورشیدی برای تولید انرژی بادی

نوع جدیدی از نیروگاه‌های تولید انرژی الکتریکی بادی در راه است. ادعا می‌شود که این نیروگاه با استفاده از انرژی‌های خورشیدی و بادی، انرژی پاک تولید می‌کند و هیچ‌گونه اثر تولید کربن، مصرف سوخت یا تولید زباله‌ای از خود به جای نخواهد گذاشت. این نیروگاه، توسط گرمای انرژی خورشید، برای خود باد درست می‌کند. بنابراین چنین نیروگاهی برای مکان‌های گرم با متوسط وزش باد کم، بسیار مناسب است.

«برج انرژی پاک داون‌درفت (dawndraft)»، یک استوانه‌ی تو خالی شبیه به یک آسمان خراش است که با استفاده از تمایل هوا برای جریان رو به پایین توسط اسپری کردن آب (به صورت مه غلیظ) در قسمت بالای برج کار می‌کند. در واقع، اسپری کردن آب منجر به خنک کردن هوا در برج و نزول آن می‌شود. وقتی هوا خنک شد، متراکم‌تر و سنگین‌تر از هوای بیرون می‌شود و با حداقل سرعت ۵۰ مایل بر ساعت به پایین برج حرکت می‌کند. وقتی هوا به پایین برج رسید، توسط توربین‌ها شبکه بندی می‌شود و الکتریسیته تولید می‌شود. اگر برج در مکان‌هایی با وزش باد مناسب قرار داشته باشه می‌توان با نصب توربین‌های بادی عمودی روی دیواره‌ی خارجی آن، مستقیما برای به دام انداختن انرژی باد نیز اقدام کرد.

به گفته‌ی KMPH :

یک برج، معادل یک نیروگاه تولید انرژی هسته‌ای است ولی چند تفاوت بزرگ در اینجا وجود دارد. شما دغدغه‌های هسته‌ای را نخواهید داشت؛ دغدغه‌های امنیتی را نخواهید داشت، مشکلات ذخیره‌سازی را نخواهید داشت و… . تنها چیزی که برای تولید انرژی توسط این برج نیاز است، آب و بخار است.

شرکت انرژی بادی پاک نیز قصد دارد یک جفت از این برج‌ها را در نزدیکی یامادای آریزونا با ارتفاع ۶۸۶ متر بسازد که قادر خواهد بود انرژی قابل توجهی در کالیفرنیا و آریزونا تولید کند.

به گفته‌ی شرکت انرژی بادی پاک:

اولین برج در آریزونا دارای ظرفیت خروجی قابل توجهی است: بر اساس ساعتی، قادر به تولید ۱۰۰۰ مگاوات ساعت می‌باشد. با عامل ظرفیت ۷۰ درصد، این برج به طور بالقوه می‌تواند ۷۰۰ مگاوات ساعت برق تولید کند که حدود ۱۷ درصد آن را خودش مصرف می‌کند و ۶۰۰ مگاوات ساعت آن آماده برای فروش به شبکه‌ی برق خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر به لینک منبع مراجعه فرمایید.

توسط | ۱۳۹۱/۱۱/۲۴ ۸:۰۸:۳۷ بهمن ۲۴ام, ۱۳۹۱|اخبار انرژی, انرژی بادی, انرژی خورشیدی|۳s دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

۳s دیدگاه

 1. Kdforf بهمن ۲۷, ۱۳۹۱ در ۹:۳۴ ب٫ظ - پاسخ

  سلام! ببخشید یک سوال داشتم چگونه دیسکاس را فارسی کرده اید؟

  • Rasool cheraghi بهمن ۳۰, ۱۳۹۱ در ۱۱:۱۵ ب٫ظ - پاسخ

    سلام. توی تنظیماتش گزینه ی فارسی برای انتخاب کردن داره. قبل از اون، مطمئن بشید که امکانات جدید دیسکاس (فکر کنم از سال ۲۰۱۲ اجرا شدن) فعال نباشه وگرنه انتخاب زبان فارسی فایده ای نخواهد داشت.
   باتشکر

   • Kdforf اسفند ۱, ۱۳۹۱ در ۱:۱۲ ق٫ظ - پاسخ

    با سلام! ممنون از پاسختون … متاسفانه این امکان وجود نداره که سوییچ کنیم به دیسکاس قبلی :(

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.