خودکار کردن باغچه با تکنولوژی مانیتورینگ گیاه HavestGeek

/, محصولات/خودکار کردن باغچه با تکنولوژی مانیتورینگ گیاه HavestGeek

خودکار کردن باغچه با تکنولوژی مانیتورینگ گیاه HavestGeek

رشد و پرورش گیاه در مناطق شهری در حال ورود به عصر جدید فناوری اطلاعات می‌باشد. HavestGeek برنامه‌ای است که شرایط میوه‌ها و سبزیجات شما را کنترل می‌کند تا کیفیت این محصولات بهبود یابد. این سیستم توسط مایک الت طراحی شده است. “تقویم نجومی کشاورز مدرن” با بهره‌گیری از یک سنسور که در خاک جای می‌گیرد، اطلاعات را جمع‌آوری کرده و به ابر می‌فرستد. پس از پیکربندی اطلاعات، نرم‌افزار می‌تواند اطلاعیه‌هایی را از طریق فیس‌بوک، توییتر، پیامک یا ایمیل ارسال کند. HavestGeek همچنین می‌تواند برخی از تجهیزات مانند فن‌ها را کنترل کند تا دمای خاصی فراهم گردد یا اینکه پمپ‌های آب را به طور خودکار روشن و خاموش کند.

automate-your-garden-with-havestgeeks-plant-monitoring-technology-ecogeek-01

این سیستم همچنین می‌تواند با استفاده از یک پلتفرم وب، اطلاعات را با دیگر سیستم‌ها یا شبکه‌ها مبادله کند. اطلاعات جمع‌آوری شده به کمک سنسور برای ایجاد یک دیتابیس به کار می‌رود و کاربر از طریق اطلاعات بدست آمده می‌تواند در مسیر رشد و پرورش گیاهان بسیار موفق‌تر باشد.

automate-your-garden-with-havestgeeks-plant-monitoring-technology-ecogeek-04

automate-your-garden-with-havestgeeks-plant-monitoring-technology-ecogeek-02

automate-your-garden-with-havestgeeks-plant-monitoring-technology-ecogeek-03

HavestGeek دارای ۵ نوع پایگاه داده است که هرکدام یک عملکرد خاص دارد. این سیستم به قدر کافی کوچک و ارزان قیمت است که می‌تواند در یک گلدان پنجره‌ای به کار رود ولی این قدر قدرتمند است که می‌تواند در یک گلخانه نیز استفاده شود. توان مورد نیاز از طریق کابل‌های میکرو USB تأمین می‌گردد که مستقیماً به روتر شما متصل می‌شود. این وسیله دارای یک صفحه‌ی LCD است که می‌تواند مستقیماً با دیگر پایگاه‌ها تا محدوده‌ی ۳۰ متر ارتباط برقرار کند. پایگاه سنسور به کار رفته، قادر است اطلاعات روشنایی، PH خاک، دما، رطوبت و هدایت الکتریکی تبدیل شده به PPM را نیز اندازه‌گیری و جمع‌آوری کند.

automate-your-garden-with-havestgeeks-plant-monitoring-technology-ecogeek-05

سیستم اصلی برای پرورش قارچ طراحی شده است ولی آقای مایک امیدوار است که با گروهی از طراحان، یک سیستم تولید کننده‌ی بهتر و کامل‌تر طراحی کند. سخت افزار به کار رفته به صورت اپن‌سورس باقی خواهد ماند و همچنین امکان یکپارچه‌سازی و تلفیق با دیگر دستگاه‌های نیز فراهم می‌شود.

پیشنهاد می‌کنم در لینک منبع، ویدئوی HarvestGeek را مشاهده فرمایید.

منبع:

harvestgeek

توسط | ۱۳۹۱/۱۲/۹ ۷:۴۶:۵۹ اسفند ۹ام, ۱۳۹۱|تکنولوژی سبز, محصولات|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.