سیستم‌های حرارتی-برقی خورشیدی

سیستم‌های حرارتی-برقی خورشیدی

در پی اتمام معرفی کاربردهای غیر نیروگاهی انرژی خورشیدی در اکوگیک، قصد داریم به سراغ سیستم‌های حرارتی-برقی خورشیدی برویم و با تک تک آن‌ها آشنا شویم. سیستم‌های حرارتی-برقی خورشیدی به سیستم‌هایی گفته می‌شود که در آن‌ها، طی چرخه‌ها‌ی ترمودینامیکی، از کلکتورهای خورشیدی برای تولید الکتریسیته استفاده می‌شود. این روند با استفاده از کلکتورهای خطی یا غیر خطی در دمای بالا صورت می‌گیرد.

در صورتی که چرخه‌ی ترمودینامیکی توسط یک متمرکز کننده‌ی خورشیدی تغذیه شود، به یک مایع (سیال) با نقطه جوش پایین نیاز خواهد بود. زین پس در اکوگیک با اکثر این سیستم‌ها آشنا خواهید شد که در ادامه لیست شده‌اند:

 

امیدوارم که بتوانم مطالب فوق را هرچه سریع‌تر برایتان فراهم کنم و شما نیز در پی تکمیل یا تصحیح اطلاعات منتشر شده، اکوگیک را یاری رسانید. اگر شما نیز علاقمند به آشنایی با نیروگاه‌های فوق هستید، اکوگیک را دنبال کنید.

 

 

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.