میکروب جدیدی که می‌تواند آلاینده‌های کربنی اتمسفر را به بیوسوخت تبدیل کند

/, گرمایش جهانی/میکروب جدیدی که می‌تواند آلاینده‌های کربنی اتمسفر را به بیوسوخت تبدیل کند

میکروب جدیدی که می‌تواند آلاینده‌های کربنی اتمسفر را به بیوسوخت تبدیل کند

محققان در دانشگاه جورجیا به تازگی اعلام نمودند که راهی برای به دام انداختن و تبدیل دی اکسید کربن به محصولات صنعتی قابل استفاده یافته‌اند. با اینکه این تکنولوژی در خردی به سر می‌برد، می‌تواند به دانشمندان این اجازه را بدهد که از دی اکسید کربن جمع‌آوری شده در اتمسفر، بیوسوخت تولید کنند. این تکنولوژی سبز می‌تواند سلاحی برای مقابله با گرمایش جهانی باشد و همچنین یک منبع انرژی جدید نیز برای انسان‌ها فراهم می‌کند.

discovery-scientists-fuel-co2-atmosphere-ecogeek-ir-00

discovery-scientists-fuel-co2-atmosphere-ecogeek-ir-02

طبق اظهارات آقای Michael Adams از انستیتو سیستم‌های بیوانرژی UGA، این تکنولوژی شبیه به روند نورساخت (photosynthesis) در گیاهان می‌باشد. گیاهان، دی اکسید کربن را به قند تبدیل می‌کنند که می‌تواند برای تولید سوخت‌های قابل استفاده برانگیخته شود ولی در انستیتوی مذکور، از گیاه به عنوان یک پردازشگر استفاده می‌کنند. این روند در ارتباط با یک میکرو اورگانیزم به نام Pyrococcus furiosus می‌باشد که توسط آلاینده‌ی دی اکسید کربن در نواحی اقیانوس‌های ما که توسط دریچه‌های زمین گرمایی تا دماهای بالا گرم می‌شوند، زندگی و رشد می‌کند. تیم UGA با دست‌کاری میکرو ارگانیزم مذکور برای تغذیه و فراگرد دی اکسید کربن در دماهای بسیار پایین‌تر، کاری کردند که این روند قابل کنترل‌تر و قابل‌استفاده‌تر شود.

discovery-scientists-fuel-co2-atmosphere-ecogeek-ir-01

محققان با افزودن هیدروژن به این روند، یک واکنش شیمیایی ایجاد کردند که طی آن، دی اکسید کربن را به اسید ۳-hydroxypropionic که یک ماده شیمیایی صنعتی است تبدیل کردند. سوخت تولید شده توسط باکتری همان مقدار CO2 تولید می‌کند که برای ساخت آن استفاده شده است که این موضوع از لحاظ فنی، آن را بدون کربن می‌کند. این تکنولوژی سبز درب‌ها را برای محققان باز خواهد کرد تا گاز سمی دی اکسید کربن را به یک منبع انرژی تبدیل کنند.

منبع: Phys Org

توسط | ۱۳۹۲/۱/۸ ۱۸:۴۴:۴۷ فروردین ۸ام, ۱۳۹۲|تکنولوژی سبز, گرمایش جهانی|۲s دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

۲s دیدگاه

  1. صالح سپهری فر فروردین ۹, ۱۳۹۲ در ۱:۱۶ ب٫ظ - پاسخ

    عالی بود. ممنون

  2. مصطفي فروردین ۱۰, ۱۳۹۲ در ۱۰:۴۵ ب٫ظ - پاسخ

    قطعا روزی خواهد رسید که بشر پس از تمام شدن منابع فسیلی, مجبور باشد که از از همین آلودگی هایی که در اثر سوخت های فسیلی بوجود اومده, دوباره سوخت مورد نیاز خودش را تامین کنه…سوال اینه که چه زمانی چنین تکنولوژی ای به مرحله سراسری شدن برسه

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.