همه پیشرفت‌های بزرگ سلول‌های خورشیدی از سال ۱۹۷۵ روی یک نمودار

///همه پیشرفت‌های بزرگ سلول‌های خورشیدی از سال ۱۹۷۵ روی یک نمودار

همه پیشرفت‌های بزرگ سلول‌های خورشیدی از سال ۱۹۷۵ روی یک نمودار

مرکز ملی فتوولتائیک (NCPV) که قسمتی از آزمایشگاه انرژی‌های تجدیدپذیر ملی (NREL) در آمریکا است، نموداری را فراهم کرده است که نشان دهنده‌ی رکوردهای بازده ثبت شده از تمامی تکنولوژی‌های خورشیدی-شامل فیلم نازک، سلول‌های تک پیوندی و چند پیوندی، سلول‌های ارگانیک، سلول‌های نقطه کوانتومی و غیره) – می‌باشد. نسخه‌ای که در این مطلب به شما معرفی شده، آخرین نسخه در آ پر یل ۲۰۱۳ می‌باشد.

solar-cell-efficiency-chart-ecogeek

در این نمودار می‌توانید روند پیشرفت بازده سلول‌های خورشیدی مختلف و همچنین اختلاف بازده سلول‌های خورشیدی مختلف با دیگر تکنولوژی‌ها را مشاهده نمایید. البته، اکثر این سلول‌های رکورد شکن برای تولید، احتمالاً بسیار پر هزینه بوده‌اند و مقدار کمی از آن‌ها ساخته شده است بنابراین انتظار نداشته باشد که چنین بازده‌هایی را در نمونه‌ پنل‌های فتوولتائیک تجاری مشاهده کنید ولی این را نیز مد نظر داشته باشید که رکورد شکن‌ها دیروز، محصولات تجاری امروز و فردا برای تولید انبوه خواهند شد پس این تلاش‌ها فقط برای شکست رکورد‌های قبل نیست.

نسخه‌ی اصلی با کیفیت بالا را می‌توانید در اینجا مشاهده فرمایید.

منبع

توسط | ۱۳۹۲/۱/۲۵ ۶:۲۷:۰۶ فروردین ۲۵ام, ۱۳۹۲|اخبار انرژی, انرژی خورشیدی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.