بازی آنلاین جدیدی که به کودکان اجازه می‌دهد شهر خود را با انرژی کارآمد طراحی کنند

/, معماری سبز/بازی آنلاین جدیدی که به کودکان اجازه می‌دهد شهر خود را با انرژی کارآمد طراحی کنند

بازی آنلاین جدیدی که به کودکان اجازه می‌دهد شهر خود را با انرژی کارآمد طراحی کنند

یک وسیله‌ی آموزشی دیگر به لیست کسانی که قصد دارند مدیران انرژی آینده را تربیت کنند، اضافه شده‌ است، یک بازی آنلاین! این بازی آنلاین Plan It Green نام دارد و به کاربران این امکان را می‌دهد که شهر مجازی خود را با بالاترین بازده انرژی ممکن طراحی کنند، نکاتی را در مورد تولید انرژی بیاموزند، و همچنین روی مسائلی مانند سازگاری با محیط زیست و شادی ساکنان شهر خود کار کنند. این بازی جدید ادعا می‌کند که افراد نوجوان را در درک بهتر سیستم‌های انرژی قابل دسترس و همچنین در ساخت یک جامعه‌ی پایدار یاری می‌رساند.

plan-it-green-ecogeek-00

این بازی توسط نشنال جئوگرافی، GE و مرکز علوم (Center for Science) ساخته شده است. به گفته‌ی کریس میت معاون رئیس بازی‌های نشنال جئوگرافی:

دانش‌آموزان در خانه یا از طریق مدرسه یادی می‌گیرند عادت‌های زیست محیطی و بازیافت، چقدر می‌تواند برای محیط زیست مهم باشد ولی این بازی یک گام فراتر از روش‌های آموزشی کنونی برداشته است. بازی کردن، فکر دانش‌آموزان برای یادگیری و به‌کارگیری این مفاهیم را بیشتر تحریک می‌کند و همچنین روش نوآورانه‌تر و جالب‌تری برای آن‌ها می‌باشد زیرا آن‌ها کشف می‌کنند که چه چیزهایی برای ساخت و اداره‌ی یک جامعه‌ی سبز لازم است. با ایجاد محله‌های پایدارتر و سازگارتر با محیط زیست، از تأثیرات زندگی شهری بر محیط زیست می‌کاهند و جامعه‌ای ارزان‌تر و قوی‌تر می‌سازند. با انتخاب‌هایی که در این بازی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، آن‌ها این توانایی را پیدا می‌کنند تا در زندگی عادی و روزمره‌ی خود نیز بتوانند در مسائل انرژی و زیست محیطی بهتر انتخاب کنند.

کاربران همچنین می‌توانند با دوستان خود رقابت کنند تا شهر سبزتری نسبت به آن‌ها بسازند و برای کسب پایدارترین شهر در بین دوستانشان تلاش کنند. اگر بازی را امتحان کردید، حتماً در قسمت نظرات این مطلب تجربه‌ی خود را با من و دیگر خوانندگان اکوگیک به اشتراک بگذارید.

www.planitgreenlive.com

توسط | ۱۳۹۲/۱/۱۲ ۰:۱۶:۰۴ فروردین ۴ام, ۱۳۹۲|اخبار انرژی, معماری سبز|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.