یک وسیله‌ی آموزشی دیگر به لیست کسانی که قصد دارند مدیران انرژی آینده را تربیت کنند، اضافه شده‌ است، یک بازی آنلاین! این بازی آنلاین Plan It Green نام دارد و به کاربران این امکان را می‌دهد که شهر مجازی خود را با بالاترین بازده انرژی ممکن طراحی کنند، نکاتی را در مورد تولید انرژی بیاموزند، و همچنین روی مسائلی مانند سازگاری با محیط زیست و شادی ساکنان شهر خود کار کنند. این بازی جدید ادعا می‌کند که افراد نوجوان را در درک بهتر سیستم‌های انرژی قابل دسترس و همچنین در ساخت یک جامعه‌ی پایدار یاری می‌رساند.

plan-it-green-ecogeek-00

این بازی توسط نشنال جئوگرافی، GE و مرکز علوم (Center for Science) ساخته شده است. به گفته‌ی کریس میت معاون رئیس بازی‌های نشنال جئوگرافی:

دانش‌آموزان در خانه یا از طریق مدرسه یادی می‌گیرند عادت‌های زیست محیطی و بازیافت، چقدر می‌تواند برای محیط زیست مهم باشد ولی این بازی یک گام فراتر از روش‌های آموزشی کنونی برداشته است. بازی کردن، فکر دانش‌آموزان برای یادگیری و به‌کارگیری این مفاهیم را بیشتر تحریک می‌کند و همچنین روش نوآورانه‌تر و جالب‌تری برای آن‌ها می‌باشد زیرا آن‌ها کشف می‌کنند که چه چیزهایی برای ساخت و اداره‌ی یک جامعه‌ی سبز لازم است. با ایجاد محله‌های پایدارتر و سازگارتر با محیط زیست، از تأثیرات زندگی شهری بر محیط زیست می‌کاهند و جامعه‌ای ارزان‌تر و قوی‌تر می‌سازند. با انتخاب‌هایی که در این بازی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، آن‌ها این توانایی را پیدا می‌کنند تا در زندگی عادی و روزمره‌ی خود نیز بتوانند در مسائل انرژی و زیست محیطی بهتر انتخاب کنند.

کاربران همچنین می‌توانند با دوستان خود رقابت کنند تا شهر سبزتری نسبت به آن‌ها بسازند و برای کسب پایدارترین شهر در بین دوستانشان تلاش کنند. اگر بازی را امتحان کردید، حتماً در قسمت نظرات این مطلب تجربه‌ی خود را با من و دیگر خوانندگان اکوگیک به اشتراک بگذارید.

www.planitgreenlive.com