رسیدن سطح گاز CO2 به ۴۰۰ppm در اتمسفر برای اولین بار در ۳ میلیون سال گذشته

//رسیدن سطح گاز CO2 به ۴۰۰ppm در اتمسفر برای اولین بار در ۳ میلیون سال گذشته

رسیدن سطح گاز CO2 به ۴۰۰ppm در اتمسفر برای اولین بار در ۳ میلیون سال گذشته

خطر گرمایش جهانی روز به روز ما و دیگر موجودات زنده روی زمین را بیشتر و بیشتر تهدید می‌کند. بر اساس اندازه‌گیری‌های Mauna Loa Observatory در هاوایی که یک مرکز تحقیقات جوی در میانه‌ی اقیانوس آرام است، اتمسفر زمین در آستانه‌ی رسیدن به ۴۰۰ قطعه در هر میلیون (۴۰۰ppm=part-per-million) گاز دی اکسید کربن می‌باشد، مقداری که آخرین بار، ۳ میلیون سال قبل در اتمسفر وجود داشته است. این مرکز تحقیقاتی از دهه‌ی ۱۹۵۰ به مانیتورینگ تغییرات اتمسفر پرداخته است. اندازه‌گیری‌های اولیه‌ی این رصد خانه در سال ۱۹۵۸، میزان گاز دی اکسید کربن در اتمسفر را ۳۱۷ppm نشان داده است.

discovery-scientists-fuel-co2-atmosphere-ecogeek-ir-00

آخرین باری که میزان گاز دی اکسید کربن اتمسفر به ۴۰۰ppm رسید-در عصر پلیوسن- دمای کره‌ی زمین بین ۳ تا ۴ درجه‌ی سانتی‌گراد افزایش پیدا کرد و سطح آب‌های آزاد ۴۰ متر بالا آمد. (منبع)

شنیده‌ها حاکی از این است که سال ۲۰۱۲ گرم‌ترین سال ثبت شده در آمریکا بوده است.(منبع) نظر شما در مورد گرمایش جهانی چیست؟ چه اقداماتی برای کاهش گرمایش جهانی به اکوگیک و دیگر خوانندگان پیشنهاد می‌کنید؟

منبع

توسط | ۱۳۹۲/۲/۱۰ ۱۸:۲۸:۳۴ اردیبهشت ۱۰ام, ۱۳۹۲|گرمایش جهانی|۲s دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

۲s دیدگاه

 1. mojtaba خرداد ۲, ۱۳۹۲ در ۸:۴۸ ب٫ظ - پاسخ

  باعث تاسف هس . به نظر من گیاه خوار بودن بهترین روش ممکن به کره زمین و حیوانات هس
  .

 2. علی مرداد ۱۸, ۱۳۹۲ در ۱:۵۵ ق٫ظ - پاسخ

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  فکر کنم امسال با گرمای هوا همه متوجه وخامت اوضاع بشن
  به نظر من وضعیت اینقدر بغرنج شده که بهتره دولتها بودجه بیشتری برای حل مشکل با رو آوردن به روشهای علمی و تحقیقی جدید اون هم به سرعت داشته باشند

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.