هیوندای به تازگی از یک سری طرح مفهومی ماشین تک سرنشین پرده‌برداری کرد که به منظور حرکت در کلان‌شهرها طراحی شده است. این وسیله نقلیه در واقع یک پرنده‌ با چند روتور است. این وسیله نقلیه که برای نسل‌های آینده در نظر گرفته شده، توسط چهار موتور الکتریکی تحریک می‌شود و می‌تواند در هوا شناور بماند.

hyundai-unveils-an-electric-flying-car-concept-for-congested-cities-ecogeel-ir-01

hyundai-unveils-an-electric-flying-car-concept-for-congested-cities-ecogeel-ir-00

در سه سال گذشته، هیوندای یک رقابت داخلی برای طراحی نوآورانه‌ی چنین وسایل نقلیه‌ای آغاز کرده است و در حال کندوکاو ایده‌ها برای حمل و نقل در آینده است. مهندسان این رقابت را فرصتی دیدند تا نشان دهند که فکرها و ایده‌های جدید، احتمالات و امکانات نوآورانه‌ای را به همراه خواهد داشت. این خودروی چند روتوره، تنها یکی از وسایل نقلیه ای بود که در این رقابت‌ها رونمایی شد.

hyundai-unveils-an-electric-flying-car-concept-for-congested-cities-ecogeel-ir-02

مهندسان هیوندای همچنین از چند کانسپت دیگر نیز رونمایی کردند از جمله یک خودرو که به راحتی تبدیل به یک دوچرخه می‌شود، و یک خودروی شبیه به تخم‌مرغ که می‌تواند با سرعت کم در شهرها حرکت کند.

hyundai-unveils-an-electric-flying-car-concept-for-congested-cities-ecogeel-ir-03

هیوندای اکنون بر روی نیاز انسان‌ها در آینده تمرکز کرده است و قصد دارد نظر مشتریان خود را در این راستا جلب کند. نمونه‌های اولیه‌ی وسایل نقلیه‌های مذکور در ماه سپتامبر رونمایی خواهند شد.

+Hyundai