رونمایی از دو هواپیمای خورشیدی توسط PC-AERO و SolarWorld

/, انرژی خورشیدی, حمل و نقل سبز/رونمایی از دو هواپیمای خورشیدی توسط PC-AERO و SolarWorld

رونمایی از دو هواپیمای خورشیدی توسط PC-AERO و SolarWorld

SolarWorld و پی‌سی‌ارو ( PC-Aero) به تازگی اعلام کردند که از طرح‌های خود برای ساخت دو هواپیمای الکتریکی خورشیدی در نمایشگاه جهانی هوانوردی عمومی ارو واقع در شهر فریدریش‌هافن آلمان رونمایی خواهد کرد. این نمایشگاه، از ۲۴ تا ۲۷ آوریل برگزار خواهند کرد. شرکت ارو قبلاً از هواپیمای الکترا وان سولار (Elektra One Solar) رونمایی کرده بود و ظاهراً قصد دارد نمونه‌ی بهبود یافته‌ی همان هواپیما را رونمایی کند.

solarworld-and-pc-aero-unveil-two-new-solar-powered-electric-aircrafts-ecogeek-ir-05

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

این هواپیمای خورشیدی جدید بر روی سطح بال خود، ۶ متر مربع سلول خورشیدی دارد. بیش از ۱ کیلووات ساعت انرژی لازم برای پرواز از طریق سلول‌های خورشیدی تأمین می‌گردد درحالی‌که باتری‌های لیتیوم یون، یک توان اضافه به میزان ۲.۵ کیلووات تولید می‌کنند. این هواپیما که بدون باتری‌ها فقط حدود ۱۰۰ کیلوگرم وزن دارد، قادر است بیش از ۸ ساعت در مسیر مستقیم پرواز کند و به ماکزیمم محدوده‌ی پرواز هزار کیلومتر و ماکزیمم سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. بدنه‌ی هواپیما به طور کامل از جنس کامپوزیت‌های کربن می‌باشد.

solarworld-and-pc-aero-unveil-two-new-solar-powered-electric-aircrafts-ecogeek-ir-06

هواپیمای ای‌وان (eOne) که با حمایت پی‌سی‌ارو و توسط سولارورلد طراحی شده،  یک نمونه‌ی اولیه از یک هواپیمای تک سرنشین است که همانند هواپیمای مذکور از تکنولوژی استفاده از انرژی خورشیدی بهره می‌جوید. این هواپیما دارای یک موتور احتراق داخلی ۱۶ کیلووات می‌باشد که فقط ۲.۵ کیلووات آن برای هوابرد لازم است.

solarworld-and-pc-aero-unveil-two-new-solar-powered-electric-aircrafts-ecogeek-ir-02

منابع:

+ SolarWorld

+ PC-AERO

AERO Global Show for General Aviation

توسط | ۱۳۹۲/۲/۴ ۲۱:۱۴:۱۳ اردیبهشت ۴ام, ۱۳۹۲|اخبار انرژی, انرژی خورشیدی, حمل و نقل سبز|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.