گوگل توربین بادی هوابرد ماکانی را خریداری کرد

///گوگل توربین بادی هوابرد ماکانی را خریداری کرد

گوگل توربین بادی هوابرد ماکانی را خریداری کرد

گوگل همچنان روز به روز قدرتمندتر می‌شود و همان‌طور که می‌دانیم سرمایه‌گذاری‌های بسیاری در زمینه‌ی انرژی‌های بادی و خورشیدی انجام داده است، پس با این توصیفات، چندان جای تعجب ندارد اگر بشنوید به تازگی توان ماکانی یا Makani Power را خریداری کرده است.

google-buys-kite-wind-turbine-startup-makani-power-ecogeek-ir-01

 توربین بادی هوابرد (AWT) یک توربین مبتنی بر باد برای تولید انرژی است که حداقل یک عضو هوابرد دارد. ماکانی یک توربین هوابرد به همراه یک بال محکم است که در مسیر دایره‌ای با ارتفاع ۶۰۰ متر از سطح زمین کار می‌کند. ادعا می‌شود که با توجه به انرژی تولیدی، هزینه‌ی این توربین هوابرد نسبت به توربین‌های بادی رایج کمتر می‌باشد. این توربین شبیه به توربین‌های معمولی عمل می‌کند بدین صورت که باد، پره‌های کوچک آن را به حرکت در می‌آورد و ژنراتورها برق تولید می‌کنند.

google-buys-kite-wind-turbine-startup-makani-power-ecogeek-ir-02

ماکانی از ژنراتورهایی بهره می‌جوید که روی باله‌ی آن نصب شده‌اند که این، امنیت، کنترل پذیری و عملیات بهتر در شرایط وسیع‌تری را به همراه خواهد داشت و همچنین به خاطر شبیه بودن آن به یک هواپیما، عملیات نشست و برخواست آن آسان‌تر انجام می‌گیرد. پره‌های توربین هم به منظور یک پیشران (کشنده) استفاده می‌شوند تا تراست ایجاد کنند و هم به منظور توربین استفاده می‌شوند تا انرژی تولید کنند. این ویژگی، باعث می‌شود تا این توربین هوابرد در هوا در حال پرواز بماند به طوری که در مواقعی که باد در حال وزش نیست، کمی انرژی مصرف می‌کند. باله‌های این توربین همچنین در مواقعی که جهت وزش باد شدیداً تغییر می‌کند، حفظ تعادل توربین را بر عهده دارند.

google-buys-kite-wind-turbine-startup-makani-power-ecogeek-ir-03

چگونه ماکانی با توربین‌های رایج رقابت می‌کند؟

این توربین هوابرد در سرعت‌های پایین باد، عملکرد بهتری را نسبت به توربین‌های رایج از خود نشان می‌دهد و از آنجا که در اکثر مواقع باد با سرعت زیادی نمی‌وزد، این توربین می‌تواند با توان نامی خود کار کند و همچنین این توربین می‌تواند دو برابر انرژی یک توربین معمولی با سایز خودش را تولید کند.

از آنجا که این توربین نهایتاً تا ارتفاع ۶۰۰ متری بالا می‌رود، می‌توان آن را برای هواپیماها، بی خطر به حساب آورد زیرا ارتفاع برج‌های مخابراتی یا ساختمان‌ها نیز ممکن است به این میزان برسد.

گوگل تاکنون بر روی توربین هوابرد مذکور سرمایه‌گذاری‌هایی کرده است (۱۰ میلیون دلار در سال ۲۰۰۶ و ۵ میلیون دلار در سال ۲۰۰۸) ولی از آنجا که داشتن فقط قسمتی از این توربین برایش قانع کننده نبوده، آن را کلاً خریداری کرده است و ماکانی را به عضویت مرکز تحقیقات Google X در آورد.

منبع:

Makani Power

توسط | ۱۳۹۲/۳/۱۳ ۱۷:۴۳:۱۸ خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲|اخبار انرژی, انرژی بادی|۱ دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

یک دیدگاه

  1. جهان تیر ۱۵, ۱۳۹۲ در ۳:۱۴ ب٫ظ - پاسخ

    مطلب جالب بود تشکر می کنم

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.