برج بادی تایوانی و پوششی از صدها توربین بادی و چراغ‌های LED

/, انرژی بادی, معماری سبز/برج بادی تایوانی و پوششی از صدها توربین بادی و چراغ‌های LED

برج بادی تایوانی و پوششی از صدها توربین بادی و چراغ‌های LED

یک شرکت پکنی به نام Decode Urbanism Office یک برج مفهومی طراحی کرده است که نمای خارجی آن متشکل از صدها توربین بادی کوچک است که قادرند برق کافی برای کل ساختمان را تولید کنند. در طول شب، ژنراتورهای شبیه به الماس با صدها چراغ LED کوچک نورانی می‌شوند.

taiwanese-wind-tower-is-covered-with-thousands-of-wind-turbines-and-led-lights-ecogeek-ir-01

این ساختار ۳۵۰ متری برای وزارت اکتشافات شهری شهر تایچونگ تایوان در نظر گرفته شده است ولی برای مقاصد تجاری مانند فضاهای نمایشگاه، موزه و نواحی خرده فروشی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع نمای خارجی این ساختمان با الهام از شکوفه‌ی آلو- گل ملی تایوان و چین- طراحی شده است به طوری که متناسب با جهت و شدت باد عکس‌العمل نشان می‌دهد.

taiwanese-wind-tower-is-covered-with-thousands-of-wind-turbines-and-led-lights-ecogeek-ir-02

ژنراتورهایی که به منظور استفاده از انرژی باد تعبیه می‌شوند، با شبکه‌ی بیرونی ساختمان یکپارچه سازی شده و توسط باد به گردش در می‌آیند. هر توربین دارای چراغ LED منحصر بفرد خود می‌باشد. چراغ LED مذکور متناسب با انرژی تولید شده توسط توربین مربوط به خود، قسمت کوچکی از نمای خارجی ساختمان را روشن می‌کند. این ایده‌ی طراحی به تولید یک جریان پالسی نور که در طول نمای خارجی ساختمان به جریان در می‌آید منجر می‌شود. همان طور که میزان نور تولید شده LEDها متناسب با سرعت گردش توربین است، رنگ تولید شده توسط چراغ‌ها نیز متناسب با دمای هوا و فصل‌ها می‌باشد.

مقطع فولادی که با بتن پر شده، از سطح زمین، موج‌های سینوسی را دنبال کرده است. قابلیت تولید انرژی بادی به همراه چراغ‌های LED و این طراحی زیبا، این برج مفهومی را تبدیل به یک “رمزگشای طبیعت” کرده‌اند.

منبع:

+ Decode Urbanism Office

توسط | ۱۳۹۲/۷/۲۸ ۲۰:۳۲:۱۷ خرداد ۹ام, ۱۳۹۲|اخبار انرژی, انرژی بادی, معماری سبز|۲s دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

۲s دیدگاه

  1. مرتضی مهر ۲۸, ۱۳۹۲ در ۷:۰۵ ب٫ظ - پاسخ

    سلام مطالب خیلی عالی هست. من چطوری میتوانم به یه مطلب جامع در باره برج بادی تایوانی (۰مطالبی که در همین صفحه قرار دارن) دسترسی پیدا کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  2. رسول چراغی مهر ۲۸, ۱۳۹۲ در ۸:۳۴ ب٫ظ - پاسخ

    سلام
    من اطلاعاتی به جز چیزی که در لینک منبع هست را نتونستم پیدا کنم.

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.