همان‌طور که می‌دانیم برزیل قرار است میزبان جام جهانی فوتبال سال آینده باشد ولی ظاهراً قرار نیست این ملت فقط هنر فوتبال خود را نشان دهند. بزرگ‌ترین تولید کننده‌ی بیودیزل همچنین قصد دارد تا یک حمل و نقل سبز را برای بازدیدکنندگانش فراهم کند از این رو تصمیم گرفته تا ۲۰ درصد انرژی اتوبوس‌هایش را با بیوسوخت روغن خوراکی بازیافت شده تأمین کند.

موسسه‌ی Biotechnos Projetos Autossustentaveis در حال توسعه‌ی بیودیزل روغن خوراکی بازیافت شده در ۴۰ پروژه من جمله طرح توسعه‌ی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل می‌باشد. به گفته‌ی domesticfuel حتی شرکت‌هایی همچون ایرباس نیز در حال بررسی احتمال استفاده از بیودیزل در هواپیماهایی است که برای این رقابت‌ها به مقصد برزیل حرکت خواهند کرد.

brazils-world-cup-buses-to-run-on-recycled-cooking-oil-ecogeek

به گفته‌ی مارسیا ورل رئیس کمپانی مذکور، پروژه‌ها در حال حاضر برای به‌کارگیری در برزیل در جریان هستند. فورتالزا و بلوهوریزنته (Belo Horizonte) با یکدیگر ۶.۶ میلیون گالن بیودیزل تولید خواهند کرد. جهت تسریع در نمایش ملی چیزی که بیوکره (Bioplanet) و بیوتکنو (Biotechno) لقب گرفته است، از شرکت‌های دیگر که قادر به جمع‌آوری روغن خوراکی بازیافت شده هستند، جهت همکاری در این پروژه دعوت به همکاری شده است.

Domestic Fuel