اتوبوس‌های جام جهانی برزیل با انرژی بیوسوخت روغن خوراکی بازیافت شده

/, حمل و نقل سبز/اتوبوس‌های جام جهانی برزیل با انرژی بیوسوخت روغن خوراکی بازیافت شده

اتوبوس‌های جام جهانی برزیل با انرژی بیوسوخت روغن خوراکی بازیافت شده

همان‌طور که می‌دانیم برزیل قرار است میزبان جام جهانی فوتبال سال آینده باشد ولی ظاهراً قرار نیست این ملت فقط هنر فوتبال خود را نشان دهند. بزرگ‌ترین تولید کننده‌ی بیودیزل همچنین قصد دارد تا یک حمل و نقل سبز را برای بازدیدکنندگانش فراهم کند از این رو تصمیم گرفته تا ۲۰ درصد انرژی اتوبوس‌هایش را با بیوسوخت روغن خوراکی بازیافت شده تأمین کند.

موسسه‌ی Biotechnos Projetos Autossustentaveis در حال توسعه‌ی بیودیزل روغن خوراکی بازیافت شده در ۴۰ پروژه من جمله طرح توسعه‌ی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل می‌باشد. به گفته‌ی domesticfuel حتی شرکت‌هایی همچون ایرباس نیز در حال بررسی احتمال استفاده از بیودیزل در هواپیماهایی است که برای این رقابت‌ها به مقصد برزیل حرکت خواهند کرد.

brazils-world-cup-buses-to-run-on-recycled-cooking-oil-ecogeek

به گفته‌ی مارسیا ورل رئیس کمپانی مذکور، پروژه‌ها در حال حاضر برای به‌کارگیری در برزیل در جریان هستند. فورتالزا و بلوهوریزنته (Belo Horizonte) با یکدیگر ۶.۶ میلیون گالن بیودیزل تولید خواهند کرد. جهت تسریع در نمایش ملی چیزی که بیوکره (Bioplanet) و بیوتکنو (Biotechno) لقب گرفته است، از شرکت‌های دیگر که قادر به جمع‌آوری روغن خوراکی بازیافت شده هستند، جهت همکاری در این پروژه دعوت به همکاری شده است.

Domestic Fuel

توسط | ۱۳۹۲/۵/۲۲ ۲۲:۲۴:۲۲ مرداد ۲۲ام, ۱۳۹۲|بازیافت, حمل و نقل سبز|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.