ساختمان “ابتکار دگرگونی” در دبی به عنوان پایدارترین ساختمان تجاری جهان شناخته شد

//ساختمان “ابتکار دگرگونی” در دبی به عنوان پایدارترین ساختمان تجاری جهان شناخته شد

ساختمان “ابتکار دگرگونی” در دبی به عنوان پایدارترین ساختمان تجاری جهان شناخته شد

ساختمان شرکت « ابتکار دگرگونی» یا The Change Initiative، TCI در دبی واقع در امارات متحده عربی توانسته ۱۰۷ امتیاز از مجموع ۱۱۰ امتاز ممکن سیستم LEED را از کمیته ساختمان‌های سبز آمریکا دریافت کند که این موضوع باعث می‌شود تا از نقطه‌نظر فنی به عنوان پایدارترین ساختمان شناخته شود.

dubai-electricity-and-water-authority-headquarters-to-be-emirates-first-green-building-ecogeek-ir-03

اگر با برچسب‌های سبز ساختمان مانند LEED هنوز آشنایی ندارید، توصیه می‌کنم مطلب راهنمای اکوگیک برای برچسب‌های زیست محیطی ساختمان‌های سبز که به تازگی توسط بنده منتشر شده را حتما مطالعه فرمایید.

چهار هزار مترمربع مساحت خرده‌فروشی اجناس، راه‌حل‌های بسیاری را پیشِ پای خریداران قرار می‌دهد. در عین حال، گرفتن بالاترین برچسب پلاتینیوم LEED با امتیاز ۱۰۷، موجب شده تا ساختمان پیکسل در استرالیا را پشت سر گذاشته و از این لحاظ در مقام نخست بایستد. این رتبه‌ی بالا و تأثیر گذار در پایداری ساختمان، با وجود سخت‌گیری‌هایی که LEED دارد، باورکردنی نیست.

dubai-electricity-and-water-authority-headquarters-to-be-emirates-first-green-building-ecogeek-ir-00

TCI راه‌حل‌های زیست محیطی زیادی را در نظر گرفته است و در عین حال، از راهنمایی‌های مشاوران نیز بهره‌مند بوده است. ۲۶ استراتژی زیست‌محیطی مختلف در این ساختمان لحاظ شده‌اند. از جمله پنل‌های خورشیدی، رنگ‌آمیزی بازتابنده، عایق‌کاری سه برابر بیشتر از یک ساختمان معمولی، مصرف دوباره آب و بازیافت مواد. پنل‌های خورشیدی، ۴۰ درصد انرژی مورد نیاز ساختمان را تأمین می‌کنند.

dubai-electricity-and-water-authority-headquarters-to-be-emirates-first-green-building-ecogeek-ir-01

TCI اولین ساختمان دبی نیست که امتیاز بالایی از LEED دریافت می‌کند. ساختمان سازمان آب و برق دبی، DEWA، بزرگ‌ترین ساختمان دولتی در جهان است و توانسته ۹۸ امتیاز از ۱۱۰ امتیاز را از آنِ خود کند.

dubai-electricity-and-water-authority-headquarters-to-be-emirates-first-green-building-ecogeek-ir-02

شکستن رکورد‌ها، شرکت The Change Initiative را بر آن داشته تا بیش از ۲۵ فروشگاه دیگر در سراسر جهان افتتاح کند. مدیرعامل و مؤسس شرکت، گاندیپ سینگ می‌گوید:

« بسیاری از مردم بر این باورند که دبی نمی‌تواند پایدار باشد یا پایداری زیادی ندارد، ولی ما ثابت کردیم که اگر این شهر توانسته بلندترین و بزرگ‌ترین را بسازد، پایدار‌ترین را نیز می‌تواند بسازد ».

+ The Change Initiative

تصاویر توسط HOK

توسط | ۱۳۹۲/۵/۱۳ ۵:۳۲:۴۱ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۲|معماری سبز|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

من فعال محیط زیست نیستم، ولی سعی می کنم مسئولیت پذیر باشم...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.