اگر مطالب قبلی اکوگیک را دنبال کرده باشید، باید با کارگوتکچر را بشناسید، مسکن‌هایی که با کانتینرهای حمل‌ونقل ساخته می‌شوند.تحقیقات علمی جایگاه خود را دارد، اما گاهی اوقات با توجه به تهدید‌های بالقوه‌ای که برای محیط می‌تواند داشته باشد، نیازمند توجه جدّی است. از نمونه‌های این تحقیقات، فعالیت‌هایی است که در قطب جنوب، به عنوان منطقه‌ای حساس، دورافتاده و با شرایط زیست‌محیطی سخت انجام می‌شود. بر این اساس، گروه باف آرشیتکتن ایستگاه تحقیقاتی بهاراتی هند را با استفاده از ۱۳۴ عدد کانتینر حمل کالای کشتی ساخته‌اند.

photos-self-sufficient-antarctic-indian-research-station-in-134-shipping-containers-ecogeek-ir-03

از مزایای این کار می‌توان به سادگی در انتقال و نصب ایستگاه و همچنین جداسازی راحت قطعات اشاره کرد. این مزایا به همراه مستقل بودن ایستگاه موارد کلیدی در اطمینان از اجرای معاهده قطب جنوب هستند. البته، چیزی که شرایط را سخت می‌کند شرایط آب‌و‌هوایی سخت قطب جنوب است.

 photos-self-sufficient-antarctic-indian-research-station-in-134-shipping-containers-ecogeek-ir-02

photos-self-sufficient-antarctic-indian-research-station-in-134-shipping-containers-ecogeek-ir-01

این ایستگاه به طور کلی انرژی خود را به تنهایی و مستقل، با استفاده از منابع انرژی تجدید‌پذیر تأمین می‌کند. کانتینرهای ایستگاه تحقیقاتی از پنل‌های فلزی آیرودینامیک و عایق پوشیده شده‌اند تا شرایط داخلی را برای استقرار افراد در تمام طول سال فراهم کنند. این ایستگاه ظرفیت حضور ۴۷ محقق و دانشمند را در طول تابستان دارد و می‌تواند ۲۴ عضو تحقیقاتی را در فصل زمستان در خود نگهداری کند.

photos-self-sufficient-antarctic-indian-research-station-in-134-shipping-containers-ecogeek-ir-00

منبع:

rch Daily