شهر بارسلونا اولین طرح عمومی اشتراک اسکوتر برقی را اجرا می‌کند

//شهر بارسلونا اولین طرح عمومی اشتراک اسکوتر برقی را اجرا می‌کند

شهر بارسلونا اولین طرح عمومی اشتراک اسکوتر برقی را اجرا می‌کند

فکر می‌کنید راز یک شهر آرام و پایدار در چیست؟ طرح‌های اشتراک‌گذاری دوچرخه از چاشنی‌های دهه‌ی گذشته برای شهرهای سراسر دنیا، از بوینوس آیرس گرفته تا کپنهاگ، بوده است که قبلا گزارش کاملی از این برنامه در اکوگیک منتشر شد (قسمت اول و قسمت دوم). ولی شهر بارسلونا به عنوان شهری پیشرو در محیط زیست شهری، اولین پروژه اشتراک‌گذاری اسکوتر‌های برقی را آغاز کرده است. این طرح، شهروندان علاقه‌مند به رانندگی اسکوتر‌های برقی را تشویق می‌کند تا این شیوه‌ی محبوب مسافرت درون‌شهری و حمل و نقل سبز را با دیگران به اشتراک بگذارند و در عین حال، در هزینه‌ها و مصرف سوخت، صرفه‌جویی کنند.

barcelona-launches-first-public-electric-scooter-sharing-scheme-ecogeek-00

شهر برای شروع، ۲۰ عدد وسیله الکتریکی سفارش داده است که همه به رنگ بنفش زیبا و درخشان هستند تا به این وسیله راننده‌ها، بهتر متوجه آن شوند. هر کاربر، ملزم به داشتن گواهینامه و کلاه ایمنی برای کاهش خطرات رانندگی است.

barcelona-launches-first-public-electric-scooter-sharing-scheme-ecogeek-01

بر خلاف یک طرح خصوصی که برای سکوتر‌های برقی در سان‌فرانسیسکو اجرا شده، کاربران می‌توانند برای سفر، یک ساعت،  ماهانه و یا زمان تور گردشگری، هزینه اشتراک را پرداخت کنند. انعطاف‌پذیری که با تکنولوژی آمیخته شده، به کاربران این امکان را می‌دهد تا از هر نقطه با کمک یک برنامه تلفن همراه، ثبت‌نام کنند. این قابلیت، طرح را محبوب‌تر از قبل می‌کند. همچنین سیستم جالب راهبری در این اسکوتر‌ها، از گم‌شدن راننده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

منابع:

+ Motit

Via Fastcoexist

توسط | ۱۳۹۲/۷/۲۹ ۱۳:۳۵:۰۵ شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۲|حمل و نقل سبز|۱ دیدگاه

درباره نویسنده:

من فعال محیط زیست نیستم، ولی سعی می کنم مسئولیت پذیر باشم...

یک دیدگاه

  1. افسانه مهر ۲۹, ۱۳۹۲ در ۱۱:۳۹ ق٫ظ - پاسخ

    سلام
    خیلی جالب بود ..ممنون

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.