گوگل ۲۴۰ مگاوات برق نیروگاه بادی در تگزاس را خرید

///گوگل ۲۴۰ مگاوات برق نیروگاه بادی در تگزاس را خرید

گوگل ۲۴۰ مگاوات برق نیروگاه بادی در تگزاس را خرید

google-wind-turbine-construction.jpg.662x0_q100_crop-scale

جستجویی که برق خود را از انرژی باد و خورشید تأمین می‌کند.

در چند سال اخیر گوگل علاوه بر پروژه‌های دیگری که دنبال می‌کند، شروع به انجام کارهایی کرده تا به یک شرکت انرژی نیز تبدیل شود – شرکتی با انرژی‌های تجدیدپذیر. آن‌ها سرمایه گذاری‌های بسیاری را در انرژی‌های بادی و خورشیدی و همین طور در پروژه‌های آزمایشگاهی مربوط به انرژی‌های پاک انجام داده‌اند که در اکوگیک شاهد برخی از آن‌ها بوده‌اید، مانند خرید توربین ماکانی توسط گوگل.

اکنون گوگل ۳۴ درصد از انرژی مورد نیازش را از منابع تجدیدپذیر تأمین می‌کند ولی هدف نهایی این است که ۱۰۰% برق مورد نیاز خود را از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین کند و حالا تصمیم گرفته است تا تمام ۲۴۰ مگاوات برق تولیدی نیروگاه بادی Happy Hereford که بیرون از شهر Amarillo در تگزاس قرار دارد را بخرند. لازم به ذکر است که شرکت خصوصی آمریکایی Chermac Energy مالک این نیروگاه، کار ساخت آن را در اواخر سال ۲۰۱۴ به پایان خواهد رساند. با خرید برق این نیروگاه، گوگل در مجموع بیش از ۵۷۰ مگاوات از برق لازم خود را از انرژی بادی فراهم می‌کند، که بر اساس گفته آن‌ها: «این مقدار، برق مورد نیاز برای بیش از ۱۷۰۰۰۰ خانه آمریکایی است.»

wind-turbine-construction.jpg.492x0_q85_crop-smart

گوگل تنها کمپانی بزرگی نیست که کار های قابل توجهی در زمینه انرژی‌های پاک انجام داده.شرکت عظیم دیگری که انرژی مورد نیاز خود را از منابع تجدیدپذیر تأمین می‌کند، اپل است. این کمپانی بهار گذشته اعلام کرد که ۷۵% از سهم برق مصرفی‌اش به انرژی‌های تجدیدپذیر تعلق دارد و اگر به همین طریق ادامه داده باشند، هم اکنون این سهم افزایش نیز یافته است.

منبع:

cleanTechnica

توسط | ۱۳۹۲/۶/۲۹ ۱۹:۲۹:۰۲ شهریور ۲۹ام, ۱۳۹۲|اخبار انرژی, انرژی بادی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

با سلام من یوسف طاهری هستم علاقمند به محیط بهتری برای زیستن امیدوارم مطالب این سایت باعث ترویج استفاده از منابع و انرژی های پاک و بهبود وضعیت محیط زیست در کشورمان باشد.

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.