احداث اولین برج انرژی متمرکز خورشیدی توسط شرکت “آبنگوا” در افریقای جنوبی

///احداث اولین برج انرژی متمرکز خورشیدی توسط شرکت “آبنگوا” در افریقای جنوبی

احداث اولین برج انرژی متمرکز خورشیدی توسط شرکت “آبنگوا” در افریقای جنوبی

از آنجا که افریقای جنوبی در نظر دارد ۱۷۸۰۰ مگاوات تا سال ۲۰۳۰ انرژی تجدیدپذیر تولید کند، شرکت اسپانیایی “آبنگوا” در حال اجرای دو پروژه­ی تولید نیروی متمرکز خورشیدی (CSP) در شمال ایالت “کیپ” است که ۱۵۰ مگاوات نیروی خورشیدی را در منطقه توزیع خواهد کرد. یکی از این پروژه­ها با نام “کی سولار وان” با تکمیلش به نقطه­ی عطف بزرگی دست یافت و مقامات رسمی نصب برج بخار حرارتی خورشیدی پروژه­ی CSP را که ارتفاعی بالغ بر ۲۰۵ متر داشت، جشن گرفتند.

وزارت انرژی افریقای جنوبی دو پروژه­ی CSP را از میان سایر پروژه­ها با سرعت بیشتری پیگیری کرده است که هزینه­ی باورنکردنی ۵.۴ میلیارد دلاری را به خود اختصاص داده است تا ۱۴۰۰ مگاوات برق حاصل از پروژه­های بادی و خورشیدی را تا سال ۲۰۱۶ وارد مدار کند، که بخشی از یک هدف بزرگتر یعنی وارد مدار کردن ۱۷۸۰۰ مگاوات برق تا سال ۲۰۳۰ است.

khi-solar-one-abengoa-installs-south-africas-first-concentrating-solar-power-tower-ecogeek-01

پروژه­ی ۵۰ مگاواتی “کی سولار وان” که نزدیک “آپینگتون” در شمال استان “کیپ” در زمینی به مساحت ۶۰۰ هکتار احداث شده است، بعلاوه­ی پروژه­ی سهمی­شکل “کاکسو سولار وان” ۱۰۰ مگاواتی – که آن هم در شمال استان “کیپ” واقع است – تقریبا ۱۴۰۰ شغل ساختمانی محلی و ۷۰ شغل عملیاتی دائمی ایجاد کرده است. در مجموع، دو پروژه­ی مذکور سالیانه انتشار دی­اکسیدکربن را در حدود ۴۹۸۰۰۰ تن کاهش خواهند داد، که از این میزان، سهم پروژه­ی “کی سولار وان” سالیانه ۱۳۸۰۰۰ تن خواهد بود.

برج بخش مرکزی پروژه­ی ۵۰ مگاواتی، یک برج بخار حرارتی خورشیدی با دو ساعت ذخیره­ی گرمایی است که “نشان­دهنده­ی پیشرفت فناوری در کارایی برج با استفاده از دماهای بالاتر و سیستم تبرید خشک ابتکار­آمیزی” است که از فناوری­هایی که توسط “آبنگوا” توسعه یافته، بهره می­برد. شرکت اسپانیایی آبنگوا با شرکت توسعه­ی صنعتی و بنیاد اجتماعی “کی” همکاری دارد.

khi-solar-one-abengoa-installs-south-africas-first-concentrating-solar-power-tower-ecogeek-02

همچنین آبنگوا، که طراح و سازنده­ی بزرگترین برج CSP دنیا در کالیفرنیا است، نصب اولین برج CSP افریقای جنوبی را “نقطه عطف مهمی در اجرای این پروژه و پیشرفت مهمی برای خود فناوری برج CSP بعلاوه­ی تاثیر مثبت عمیق بر روی اجتماع و کشور” توصیف می­کند.

منبع:

Ecopreneurist

توسط | ۱۳۹۲/۶/۲۲ ۸:۱۰:۱۰ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۲|اخبار انرژی, انرژی خورشیدی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

فرزاد محمودزاده هستم مترجم در زمینه علوم و فناوری های سبز امیدوارم تلاش من برای منعکس کردن جدیدترین اخبار در مورد انرژی های نو اعم از بادی و خورشیدی و ... در جهت علاقه مند کردن هم وطنانم به این حوزه علمی، سهم کوچکی در تحقیق و توسعه این علوم در کشور خودمان داشته باشم.

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.