کاهش قیمت برق بر اثر تولید انرژی از منابع تجدید‌پذیر در آلمان

//کاهش قیمت برق بر اثر تولید انرژی از منابع تجدید‌پذیر در آلمان

کاهش قیمت برق بر اثر تولید انرژی از منابع تجدید‌پذیر در آلمان

یکی از مسائل مهم هر کشوری، می‌تواند هزینه‌های انرژی و به خصوص، هزینه‌ی برق باشد. اگر در ماه‌های اخیر چند بار موقع دیدن قبض‌های برق خانه‌تان، برق از سر و کله‌تان می‌پرید، اهمیت کار انقلابی این مدل آلمانی برای کاهش هزینه را بهتر درک می‌کردید. تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر هزینه‌ی هر کیلووات ساعت انرژی را از میزان ۵/۱۱۵ سنت در سال ۲۰۱۲ به ۳/۹ سنت کاهش خواهد داد. انتظار می‌رود در سال آینده، ۴۸۲ تراوات ساعت انرژی در آلمان مصرف شود و بنابراین ۵/۷۸۴ میلیارد یورو در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد.

post-top-electric-bill

برخلاف منابع انرژی دیگر، منابع تجدید‌پذیر همواره می‌توانند باعث تولید انرژی شوند. به عنوان نمونه، پنل‌های خورشیدی را در نظر بگیرید که  بینهایت می‌توانند انرژی تولید کنند.

حتی اگر کاهش بهای انرژی ناشی از منابع انرژی را نادیده بگیریم، استفاده از این نوع انرژی می‌تواند یک کشور را در برابر قیمت رو به رشد سوخت‌های فسیلی، بیمه کند. استفاده از منابع تجدید‌پذیر در تولید انرژی در آلمان، قیمت برق را کاهش داده و این تازه شروع ماجراست و قرار است تا دو دهه‌ی آینده، ۸۰ درصد برق آلمان از این راه تولید شود.

این در حالی است که در آنالیز‌های صورت گرفته، اثر استفاده از این نوع انرژی بر روی گرمایش جهانی، دیده نشده است و حتماً در این زمینه نیز با کاهش آسیب محیط زیست، مفید خواهد بود.

منبع:

cleantechnica

توسط | ۱۳۹۲/۶/۱۵ ۶:۱۴:۱۸ شهریور ۱۵ام, ۱۳۹۲|اخبار انرژی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

من فعال محیط زیست نیستم، ولی سعی می کنم مسئولیت پذیر باشم...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.