اسکاتلند با بزرگترین پروژه انرژی امواج اروپا موافقت کرد

///اسکاتلند با بزرگترین پروژه انرژی امواج اروپا موافقت کرد

اسکاتلند با بزرگترین پروژه انرژی امواج اروپا موافقت کرد

scotland-approves-europes-largest-tidal-energy-project-ecogeek 02

دولت اسکاتلند به تازگی اجازه‌ی گسترش بزرگ‌ترین پروژه‌ی انرژی امواج در اروپا و اولین توربین موجی تجاری در آب‌های اسکاتلند را داده است. MayGen Ltd، برنده مناقصه برای پروژه انرژی امواج ۸۶ مگاواتی است. این پروژه در کانال Inner Sound در Pentland Frith بین Orkney و Scottish Mainland قرار دارد، زمانی که فاز اول این پروژه در سال ۲۰۲۰ به پایان برسد از آن انتظار می‌رود تا برق کافی برای ۴۲۰۰ خانه که حدود ۴۰% از ساکنین Highland در اسکاتلند است را تأمین کند.

scotland-approves-europes-largest-tidal-energy-project-ecogeek 01

MayGen  به عنوان پیوندگاه بانک سرمایه گذاری Morgan Stanley، شرکت مستقل تولید کننده برق GDF SUEZ  و شرکت منابع آتلانتیس به عنوان تأمین کننده تکنولوژی‌های امواج، تجهیزات مرتبط را در سکوها نصب می‌کند. کار ساخت سکوی اول که دارای ۶ توربین است، در سال ۲۰۱۴ آغاز می‌شود و سال ۲۰۱۵ آماده تولید ۹MW برق خواهد بود.

 قراردادی ۲۵ ساله که با دولت اسکاتلند امضا شده برای منطقه ای به وسعت ۳.۵ کیلومتر مربع است، و MyGen  در حال برنامه ریزی روی فاز دوم این پروژه است تا در نهایت ۴۰۰ توربین با پتانسیل تولید ۳۹۸MW برق در آنجا نصب کند. دولت اسکاتلند نیز ۱۳ میلیون یورو به این پروژه کمک کرده است.

وزیر انرژی اسکاتلند، فرگوس اوینگ می‌گوید: “ما باید از عهده تغییرات آب و هوایی برآییم و با استفاده بهتر و مؤثرتر از انرژی، وابستگی خود را به سوخت‌های فسیلی کاهش دهیم. انرژی‌های وابسته به دریا نیز – که تکنولوژی آن در همین کشور رشد بسیاری کرده و پتانسیل بالایی دارد- بخشی از راه حل این مسئله هستند”.

منبع:

The Guardian

توسط | ۱۳۹۲/۶/۲۸ ۶:۴۷:۲۴ شهریور ۲۸ام, ۱۳۹۲|انرژی امواج و جزر و مد|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

با سلام من یوسف طاهری هستم علاقمند به محیط بهتری برای زیستن امیدوارم مطالب این سایت باعث ترویج استفاده از منابع و انرژی های پاک و بهبود وضعیت محیط زیست در کشورمان باشد.

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.