محصول انقلابی Hankook، تایر بی نیاز به باد، مقاوم در برابر پنچری و ۹۵% قابل بازیافت

/, حمل و نقل سبز/محصول انقلابی Hankook، تایر بی نیاز به باد، مقاوم در برابر پنچری و ۹۵% قابل بازیافت

محصول انقلابی Hankook، تایر بی نیاز به باد، مقاوم در برابر پنچری و ۹۵% قابل بازیافت

برخلاف اتومبیل­ها تایرهای بادی در ۱۰۰ سال گذشته تغییرات و پیشرفت‌های چندانی نداشته‌اند، اما حالا شرکت کره‌ای Hankook  با محصول i-Flex دست به باز تولید تایرها زده و موفق به تولید تایری شده که نیازی به هوا ندارد، در برابر پنچری مقاوم است و از موادی تشکیل شده که تا ۹۵ درصد قابل باز یافت هستند.

i-Flex اخیراً در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت رونمایی شد، این تایر از ترکیبات پلی یورتن تشکیل شده و در داخل یک طوقه با اندازه‌های ۱۵۵/۵۹۰ R14 قرار دارد. سلول‌های موجود در داخل چرخ سبب می­شود تا تایر بدون نیاز به هوا کار کند، احتیاجی به بررسی فشار نداشته باشد، در برابر پنچری مقاوم و موجب کاهش مصرف سوخت گردد.

hankook-i-flex-airless-car-tire-ecogeek

Hankook برنامه‌هایش را برای تولید i-Flex اعلام نکرده. اما کارشناسان معتقدند، هنوز برای اینکه این شرکت مانند شرکت‌های Bridgstone و Polaris وارد بازار تایرهای بی نیاز به باد شود زود است. این کمپانی همچنین با همکاری دانشگاه cincinnati روی طرح اولیه محصولی با نام “eMembrance” کار می‌کنند که قادر است تا بر اساس شرایط مختلف جاده تغییر شکل دهد.

منبع:

Hankook

Via Wired

 

توسط | ۱۳۹۲/۶/۲۵ ۱۹:۳۹:۲۷ شهریور ۲۵ام, ۱۳۹۲|بازیافت, حمل و نقل سبز|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

با سلام من یوسف طاهری هستم علاقمند به محیط بهتری برای زیستن امیدوارم مطالب این سایت باعث ترویج استفاده از منابع و انرژی های پاک و بهبود وضعیت محیط زیست در کشورمان باشد.

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.