استفاده از بلوتوث برای امنیت بیشتر دوچرخه های فوق پیشرفته نسل آینده

/, حمل و نقل سبز, گجت های سبز/استفاده از بلوتوث برای امنیت بیشتر دوچرخه های فوق پیشرفته نسل آینده

استفاده از بلوتوث برای امنیت بیشتر دوچرخه های فوق پیشرفته نسل آینده

   برای قرض دادن دوچرخه به دوستتان به جای اینکه دو ساعت دنبال کلید قفل آن بگردید، نوعی قفل جدید از حسگر بیسیم معرفی شده تا امنیت بیشتری برای دوچرخه فراهم کند.

    سیستم bitlock که به عنوان “اولین قفل بدون کلید دوچرخه در جهان” معرفی شده، از ارتباط بلوتوثی با تلفن همراه شما استفاده می­کند تا وقتی به یک متری دوچرخه می­رسید حضور شما را حس کند و به شما اجازه می­دهد تا با فشار یک دکمه بر روی قفل، آن را باز کنید.

bitlock-next-generation-bike-lock-uses-your-smartphone-key-ecogeek-01

    قفل و اپلیکیشن همراه با آن، هر بار که آن را باز می­کنید یا می­بندید، مکان دوچرخه را به خاطر می­سپارد و کمک می­کند تا جایی که آن را گذاشته­اید گم نکنید و در این حالت مکان دوچرخه می­تواند با دیگران به اشتراک گذاشته شود تا اینکه قرض دادن دوچرخه را از فردی به فرد دیگر به آسانی ممکن کند. هر یک از این نوع قفل­ها می­تواند بین چندین کاربر مختلف به اشتراک گذاشته شود تا امکان استفاده از دوچرخه را بدون استفاده از کلید فیزیکی محیا کند.

   bitlock به شما اجازه می­دهد تا مکان و امکان دسترسی به دوچرخه­تان را برای خانواده، دوستان، همسایگان، هم­کلاسی­ها، هم­اتاقی­ها و عملا هر کسی که دوست دارید، بدهید. با bitlock شما می­توانید برای گروه کوچک خودتان برنامه­ای برای امکان دسترسی همه به دوچرخه تنظیم کنید.

bitlock-next-generation-bike-lock-uses-your-smartphone-key-ecogeek-02

   bitlock همچنین نقشه­ی حرکت شما را با دوچرخه رسم می­کند و امکان ردیابی آمار مسافت، سرعت، ارتفاع، میزان تخمینی کالری سوزانده­شده، میزان دی­اکسیدکربنی که به خاطر راندن دوچرخه­ی شما تولید نشده را در هر زمان فراهم می‌کند. خود قفل با یک باتری ۲.۴ AH لیتیوم تیونیل کلوراید تغذیه می­شود که قابلیت باز و بسته شدن تا ۱۰ هزار بار را دارد که آن هم ۵ سال طول می­کشد.

    قفل U شکل از فولاد مقاوم در برابر گرما ساخته شده که برای امنیت بالا تقویت شده است و از روش رمزگذاری که در سیستم­های بانکداری آنلاین کاربرد دارد استفاده می­کند، بنابراین این دستگاه به آسانی نمی­تواند توسط سارقان دوچرخه‌های فوق­پیشرفته هک شود.

      در حال حاضر، bitlock محصول شرکت “مش موشن” از طریق کیک‌استارتر در مرحله­ی جذب بودجه برای تولید آن است، و حامیان این پروژه، این قفل دوچرخه­ی نسل آینده را با قیمت ۷۹ دلار دریافت خواهند کرد.

منابع:   bitlock + treehugger

درباره نویسنده:

فرزاد محمودزاده هستم مترجم در زمینه علوم و فناوری های سبز امیدوارم تلاش من برای منعکس کردن جدیدترین اخبار در مورد انرژی های نو اعم از بادی و خورشیدی و ... در جهت علاقه مند کردن هم وطنانم به این حوزه علمی، سهم کوچکی در تحقیق و توسعه این علوم در کشور خودمان داشته باشم.

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.