با یک فشار کوچک، گوشی آیفونتان را شارژ کنید

///با یک فشار کوچک، گوشی آیفونتان را شارژ کنید

با یک فشار کوچک، گوشی آیفونتان را شارژ کنید

Mipwr-Dynamo-Case-Charges-Your-iPhone-With-a-Simple-Squeeze-ecogeek-01

   داشتن ۱۰ دقیقه شارژ بیشتر برای باتری تلفن همراه در موقعیت­های بسیار اضطراری مثل طوفان و زمین­لرزه، واقعا می­تواند زندگی افراد را نجات دهد. باب پانوس و کارل لی  دو طراح مشهور، جعبه­ی کوچکی را طراحی کرده­اند که می­تواند گوشی آیفون شما را با یک حرکت ساده­ی دست مجددا شارژ کند که به آن Mipwr Dynamo گفته می­شود. جعبه­ی محافظ چندکاره­ای که مجهز به یک باتری ۴۰۰ میلی آمپری است (که دو ساعت شارژ در خود نگه می­دارد) و یک اهرم هل­دادنی مخفی دارد که وقتی فشار داده شود می­تواند الکتریسیته را انتقال دهد. این طراحان کمپینی را جهت جذب سرمایه برای تولید جعبه­های Mipwr به راه انداخته­اند.

Mipwr-Dynamo-Case-Charges-Your-iPhone-With-a-Simple-Squeeze-ecogeek-02

   زمانی که گوشی به یک شارژر متصل می­شود، جعبه و باتری گوشی همزمان شارژ می­شوند. زمانی که از شارژر جدا می­شود، جعبه با یک فشار اهرم کناری آن به یک باتری تبدیل می­شود. زمانی که این انرژی مورد استفاده قرار می­گیرد، اهرم می­تواند از داخل جعبه بیرون بپرد و یا با فشار دادن به داخل جعبه، شارژ اضافه تامین شود. بنا به اظهار طراحان، کاربر می­تواند با استفاده از اهرم و فقط یک دقیقه شارژ، ۳۰ ثانیه صحبت کند یا sms بدهد.

  این کمپین تا ۱۹ اکتبر ۲۰۱۳ به طول می­انجامد و بعد از آن، تیم می­تواند جعبه را با قیمت اولیه­ی ۲۵ دلار تولید کند که ابتدا فقط برای گوشی­های آیفون ۴، s4 و ۵ در دسترس خواهد بود.

منابع:

+ Mipwr Dynamo Kickstarter Campaign

+ Mipwr

Daily Mail

توسط | ۱۳۹۲/۷/۱۱ ۷:۵۳:۴۵ مهر ۱۱ام, ۱۳۹۲|تکنولوژی سبز, گجت های سبز|۱ دیدگاه

درباره نویسنده:

فرزاد محمودزاده هستم مترجم در زمینه علوم و فناوری های سبز امیدوارم تلاش من برای منعکس کردن جدیدترین اخبار در مورد انرژی های نو اعم از بادی و خورشیدی و ... در جهت علاقه مند کردن هم وطنانم به این حوزه علمی، سهم کوچکی در تحقیق و توسعه این علوم در کشور خودمان داشته باشم.

یک دیدگاه

  1. Paria فروردین ۷, ۱۳۹۵ در ۱۰:۴۶ ق٫ظ - پاسخ

    خیلی جالب بود.

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.