شارژ بیسیم تلفن همراه به کمک رعد و برق

//شارژ بیسیم تلفن همراه به کمک رعد و برق

شارژ بیسیم تلفن همراه به کمک رعد و برق

Nokia-Working-With-UK-Scientists-to-Charge-Cell-Phones-With-Lightning-ecogeek-01

   دانشمندان دانشگاه ساوتامپتون در یک تحقیق فوق پیشرفته برای مهار نیروی رعد و برق و به خدمت گرفتن آن برای استفاده­ها­ی شخصی با نوکیا در یک همکاری شرکت کرده­اند، آغاز صنعتی که در افق آن مصرف­کنندگان از یکی از منابع مهم انرژی در طبیعت برای شارژ مداوم دستگاه­هایشان بهره می­برند. شاید مثل داستان­های علمی تخیلی به نظر برسد، اما دانشمندان و نوکیا معتقدند که در مرز آغاز یک صنعت جدید قرار دارند.

   به کمک نیل پالمر، دانشمند آزمایشگاه ولتاژ بالای تونی دیویس در این دانشگاه – یکی از آزمایشگاه­های ولتاژ بالای پیشرو در سطح جهان – قرار بر این شد که این تحقیق استفاده از منابع انرژی طبیعی برای شارژ یک گوشی Lumia 925 نوکیا در یک شبیه­ساز انرژی مشابه با آنچه را که در صاعقه­ی رعد و برق وجود دارد، مورد بررسی قرار دهد.

Nokia-Working-With-UK-Scientists-to-Charge-Cell-Phones-With-Lightning-ecogeek-02

   نیل در این­باره گفت: “نوکیا با چالشی که پیش روی ما گذاشت، ما را هیجان­زده کرد. با استفاده از جریان متناوبی که یک مبدل ایجاد کرد، بیش از ۲۰۰ هزار ولت از یک فضای خالی ۳۰۰ میلیمتری ارسال شد که گرما و نوری مشابه صاعقه­ی رعد و برق داشت. بعدا این سیگنال به یک مبدل کنترلی ثانویه منتقل شد که باعث شد تلفن شارژ شود.”

    وی افزود: “وقتی دیدیم مدارهای گوشی نوکیا سیگنال پر سر و صدا را تا حدودی تثبیت کرد و باعث شد باتری شارژ شود، شگفت­زده شدیم. این کشف ثابت می­کند که دستگاه­ها می­توانند با جریانی که از هوا عبور می­کند، شارژ شوند، که گام بلندی در جهت شناخت انرژی­های طبیعی مثل رعد و برق و مهار این انرژی­ها است.”

Nokia-Working-With-UK-Scientists-to-Charge-Cell-Phones-With-Lightning-ecogeek-03

   این آزمایش، فعالیت ۱۵۰ ساله­ی نوکیا را در ابتکار و ارائه­ی پیشروترین محصولات به مشتریانش برجسته می­کند. مقاومت گوشی Lumia 925 در برابر این آزمایش، گواهی بر کیفیت بالای شناخته­شده و دوام دستگاه­های نوکیا و تحقیق پیوسته­ی این شرکت برای افزایش اعتبار فراوان محصولات پیشین آن است.

   کریس وبر قائم­مقام اجرایی بازاریابی و فروش نوکیا در این باره گفت: “این آغازی برای شرکت نوکیا است تا این نوع فناوری را آزمایش کند. بدیهی است که ما به افراد توصیه نمی­کنیم که این آزمایش را در منزل انجام دهند، ولی ما همیشه به دنبال این هستیم که مرزهای فناوری را بشکافیم و از میان برداریم و روش­های خلاقانه­ای برای تقویت عملکرد محصولاتمان بیابیم.”

Nokia-Working-With-UK-Scientists-to-Charge-Cell-Phones-With-Lightning-ecogeek-04

    وی در پایان افزود: “به عنوان یکی از اولین شرکت­هایی که شارژ بیسیم را برای محصولاتمان معرفی می­کنیم، بر این باوریم که این آزمایش پتانسیل آن را دارد که سکوی پرتابی برای ایده­های جدید باشد تا اینکه در آینده چگونه تلفن همراهمان را شارژ کنیم.”

    امیدواریم مجبور نباشیم هر بار که می­خواهیم دستگاه­هایمان را شارژ کنیم منتظر یک طوفان رعد و برق شویم.

منبع: inhabitat

Phys.org

www.southampton.ac.uk

توسط | ۱۳۹۲/۷/۱۲ ۲۳:۰۵:۵۰ مهر ۱۲ام, ۱۳۹۲|تکنولوژی سبز|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

فرزاد محمودزاده هستم مترجم در زمینه علوم و فناوری های سبز امیدوارم تلاش من برای منعکس کردن جدیدترین اخبار در مورد انرژی های نو اعم از بادی و خورشیدی و ... در جهت علاقه مند کردن هم وطنانم به این حوزه علمی، سهم کوچکی در تحقیق و توسعه این علوم در کشور خودمان داشته باشم.

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.