Arrowtown House  خانه‌ای کوچک و ساده در حاشیه شهری تاریخی در South Island نیوزلند است. اطراف خانه توسط درختان احاطه شده و طراحی کوچک و ساده آن به طور کامل با ساختار تاریخی منطقه هماهنگی دارد. این خانه ساده و کم ادعا که توسط Kerr Ritchie طراحی شده است، از مواد اولیه محلی و با اصول خورشیدی پسیو ساخته شده و انرژی خود را از منابع زمین گرمایی دریافت می‌کند.

Kerr-Ritchie-Geothermal-Energy-Arrowtown-House-2

Arrowtown House  با مساحت ۱۳۰ مترمربع، خانه‌ای جمع و جور و باکیفیت است که در سراشیبی نزدیک مرکز شهر قرار دارد. جلو خانه رو به شمال است که تا حد ممکن پذیرای نور طبیعی باشد، و پشت آن نیز به سمت خیابان‌های شلوغ است. داخل خانه روشن است و هوا به راحتی درون آن گردش می‌کند و اسباب خانه نیز به طور سفارشی با چوب کاج‌های محلی ساخته شده‌اند.

Kerr-Ritchie-Geothermal-Energy-Arrowtown-House-5

به دلیل این که این خانه روی زمینی شیب‌دار واقع شده، به صورت پله‌ای ساخته شده و دارای چندین سطح مختلف است، تعداد زیادی پنجره دو لایه نیز دارد که به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می‌کند  و درعین‌حال مناظری بسیار زیبا از کوهستان‌های اطراف فراهم می‌آورد. این خانه چند لایه بی‌نظیر از با اصول خورشیدی پسیو ساخته شده است، و از انرژی زمین گرمایی یا ژئوترمال نیز استفاده می‌کند تا وابستگی خود به انرژی‌های کربنی را کاهش دهد.

در مورد شیوه دقیق استفاده از انرژی زمین گرمایی در این خانه، اطلاعاتی توسط منابع موجود منتشر نشده.

Kerr-Ritchie-Geothermal-Energy-Arrowtown-House-1

منابع

+ Kerr Ritchie

 Plataforma Arquitectura