مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در سائوپائولو بیش از مجموع تعداد کشته شدگان به دلیل تصادفات، ایدز و سرطان سینه است

//مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در سائوپائولو بیش از مجموع تعداد کشته شدگان به دلیل تصادفات، ایدز و سرطان سینه است

مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در سائوپائولو بیش از مجموع تعداد کشته شدگان به دلیل تصادفات، ایدز و سرطان سینه است

pollution_sao_paulo.jpg.662x0_q100_crop-scale-ecogeek

کلان شهر سائوپائولو با ۲۰ میلیون جمعیت، مشکلات زیادی در سیستم حمل و نقل عمومی دارد و رشد بی­برنامه شهر در سال‌های اخیر بر این مشکلات افزوده، به طوری که مبارزه با ترافیک به بخشی از زندگی روزانه شهروندان تبدیل شده است. با وجود ۷ میلیون خودرویی که هم اکنون در خیابان‌ها به سختی در حال عبور و مرور هستند، و حدود هزار خودرویی که هر روز به آن‌ها اضافه می‌شود، جای تعجب نیست که سائوپائولو در اینکه «فرهنگ نادرست استفاده از خودرو تا چه حد می‌تواند کشنده باشد» مثال زدنی گردد.

اما از آنجا که مرگ ناشی از تصادفات بسیار زیاد است، آلودگی هوا که توسط خودروها ایجاد می‌شود به حاشیه رانده شده است.

بر اساس مطالعات انجام گرفته توسط موسسه سلامتی و تغذیه، ۴۶۵۶ نفر در سال ۲۰۱۱ به دلیل آلودگی هوا جانشان را از دست دادند، این در حالی است که در همان سال تعداد مرگ و میر در تصادفات ۱۵۵۶ نفر برآورد شده بود. این مطالعات همچنین نشان داد که تعداد کشته شدگان به دلیل آلودگی دو برابر مجموع مرگ و میر مبتلایان به ایدز (۸۷۴) و سرطان سینه (۱۲۷۷) است.

میانگین ذرات آلوده هوا در شهر سائوپائولو ۲۰ تا ۲۵ میکروگرم در هر متر مکعب است، یعنی بیش از ۲ برابر آنچه که سازمان جهانی سلامت، مقدار امن تعیین کرده.

از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ آلودگی هوا به عنوان دلیل مرگ نزدیک به صد هزار نفر از بیماران تنفسی در سرتاسر ایالت سائوپائولو شناخته شده بود، و همچنان که خودروهای بیشتری وارد خیابان‌ها می‌شود، و مردم نیز به قسمت‌های آلوده‌تر شهر رفت و آمد می‌کنند، احتمالاً شاهد افزایش این عدد هم در برزیل و هم در کل دنیا خواهیم بود.

توسط | ۱۳۹۲/۷/۵ ۵:۵۷:۱۶ مهر ۵ام, ۱۳۹۲|گرمایش جهانی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

با سلام من یوسف طاهری هستم علاقمند به محیط بهتری برای زیستن امیدوارم مطالب این سایت باعث ترویج استفاده از منابع و انرژی های پاک و بهبود وضعیت محیط زیست در کشورمان باشد.

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.