بریتانیا برای دومین بار در سال رکورد تولید انرژی تجدیدپذیر را شکست

///بریتانیا برای دومین بار در سال رکورد تولید انرژی تجدیدپذیر را شکست

بریتانیا برای دومین بار در سال رکورد تولید انرژی تجدیدپذیر را شکست

آخرین گزارش دولتی از طرف دپارتمان انرژی و تغییرات آب و هوایی بریتانیا نشان می‌دهد که این کشور به رکورد جدیدی در برداشت انرژی از منابع تجدیدپذیر دست یافته است. در فصل دوم سال ۲۰۱۳ به میزان ۱۵.۵% از تمام برق مورد نیاز کشور از منابع تجدیدپذیر تأمین شد و این یعنی رشد ۵.۸ درصدی در مقایسه با دوره‌ی زمانی مشابه در سال قبل.

حدود ۴۸ % از انرژی تجدیدپذیر بریتانیا توسط نیروگاه‌های بادی تأمین می‌شود. نیروگاه‌های باد ساحلی ۷۰% و نیروگاه‌های بادی فراساحلی حدود ۵۱% در مقدار تولید انرژی نسبت به سال قبل خود رشد داشته‌اند. منابع تجدیدپذیر دیگری که در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته‌اند عبارتند از: انرژی خورشیدی، انرژی هیدرو الکتریکی و انرژی منابع بیولوژیکی مانند بیوماس حیوانی، پسماندهای غذایی و زباله‌های انباشته شده در محل دفن آن‌ها. این دومین بار در سال است که بریتانیا رکورد تولید انرژی تجدیدپذیر را شکسته.

wind-turbines-02-ecogeek

Maf Smith نماینده اجرایی Renewable UK که این گزارش را تحسین برانگیز خوانده و می‌گوید: «این-گزارش-اهمیت روز افزون منابع تجدیدپذیر در برطرف کردن نیاز ما به برق و سهم بزرگی که انرژی بادی در این پیشرفت دارد را نشان می‌دهد و این که این دوره زمانی با یکی از سردترین بهارها مصادف بوده، نشان می‌دهد که باد توانسته از پس تأمین این انرژی در زمانی حیاتی برآید.»

او همچنین می‌افزاید: «این حقیقت که می‌بینیم این رکورد در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر دو بار در فاصله زمانی چند ماه شکسته شد، نشان دهنده پیشرفتی است که در رقابت برای کاهش وابستگی اقتصادمان به منابع کربنی و ایمن ساختن منابع برقمان در آینده، انجام شده است.»

wind-turbines-01-ecogeek

منبع:

Celsias

توسط | ۱۳۹۲/۷/۱۲ ۸:۳۳:۳۹ مهر ۱۲ام, ۱۳۹۲|اخبار انرژی, انرژی بادی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

با سلام من یوسف طاهری هستم علاقمند به محیط بهتری برای زیستن امیدوارم مطالب این سایت باعث ترویج استفاده از منابع و انرژی های پاک و بهبود وضعیت محیط زیست در کشورمان باشد.

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.