ساخت دوچرخه های چوبی خیره کننده با الهام از صنعت کشتی سازی

//ساخت دوچرخه های چوبی خیره کننده با الهام از صنعت کشتی سازی

ساخت دوچرخه های چوبی خیره کننده با الهام از صنعت کشتی سازی

japanese-shipwright-sueshiro-sano-creates-stunning-wooden-bicycles-ecogeek-01

    سوشیرو سانو اهل توکیو صاحب میراث کهن کشتی­سازان ژاپنی است، هرچند از مهارت­هایش برای طراحی و ساخت دوچرخه­های چوبی سفارشی زیبا استفاده می­کند. سانو دوچرخه­هایش را از چوب ماهوگانی هندوراس – نوعی درخت با چوب بسیار سخت متعلق به هندوراس در شمال شرقی آمریکای مرکزی که از آن برای ساخت لوازم خانه مثل مبلمان و … استفاده می­شود – می­سازد، و چهارچوب آنها که بسیار دقیق تراشیده شده، به عنوان آثار هنری کاربردی، دو کار را انجام می­دهد.

japanese-shipwright-sueshiro-sano-creates-stunning-wooden-bicycles-ecogeek-02

      سوشیرو سانو بنا به عادتش هر دوچرخه­ی چوبی سبک­وزن را در مدت سه ماه می­سازد. از آنجا که هر دوچرخه­ی سفارشی از تکنیک­های کهن چوبکاری استفاده می­کند، تا ۲۰ هزار دلار قیمت دارد. سانو در صفحه­ی اینترنتی­اش می­نویسد که وی سومین وارث کارخانه­ی کشتی­سازی سانو – یک کسب و کار ۲۰۰ ساله – است. وی از زمانی که نوجوان بود، به ساخت کشتی­های چوبی مشغول بوده است، و حالا از دانش کشتی­سازی خودش برای ساخت این دوچرخه­های چوبی خیره­کننده استفاده می­کند.

منبع: New York Times

+ sanomagic

+ inhabitat

توسط | ۱۳۹۲/۸/۱۷ ۱۱:۲۸:۲۲ آبان ۹ام, ۱۳۹۲|حمل و نقل سبز|۱ دیدگاه

درباره نویسنده:

فرزاد محمودزاده هستم مترجم در زمینه علوم و فناوری های سبز امیدوارم تلاش من برای منعکس کردن جدیدترین اخبار در مورد انرژی های نو اعم از بادی و خورشیدی و ... در جهت علاقه مند کردن هم وطنانم به این حوزه علمی، سهم کوچکی در تحقیق و توسعه این علوم در کشور خودمان داشته باشم.

یک دیدگاه

  1. webtina آبان ۱۶, ۱۳۹۲ در ۹:۴۴ ق٫ظ - پاسخ

    واقعا زیباست ولی فکر کنم توی بارون دووم نیاره

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.