افتتاح بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی فراساحلی در ژاپن

///افتتاح بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی فراساحلی در ژاپن

افتتاح بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی فراساحلی در ژاپن

شرکت Kyocera به تازگی  طرح ایجاد بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی فراساحلی ژاپن را آغاز کرده است. انرژی پاک تولید شده توسط نیروگاه ۷۰ مگاواتی کاگوشیما ناناتسوجیما از طریق یک شرکت محلی برق، به شبکه برق ملی فروخته خواهد شد. با اینکه انرژی خورشیدی در مقیاس مفید در اول نوامبر ۲۰۱۳ راه افتاد ولی به طور رسمی در چهارم نوامبر افتتاح شد.

Kyocera  با همکاری شش شرکت دیگر برای راه اندازی این نیروگاه همکاری کرده است. این شرکت امیدوار است که این ریسک اخیر فراساحلی نمونه‌ای برای ژاپنی تمیزتر باشد. این نیروگاه خورشیدی طراحی شده تا ژاپن را به استفاده هرچه بیشتر از منابع انرژی‌های نو تشویق کند.

ایجاد این نیروگاه به علت تجدید نظر در برنامه تعرفه تغذیه به شبکه برق (FIT= feed in tariff) ژاپن ممکن شد که در جولای ۲۰۱۲ بازسازی شد و به موجب آن، انرژی خورشیدی توانست جایگاه بهتری پیدا کند. تنظیمات تغذیه به شبکه برق، تجهیزات محلی را ملزم می‌کند تا ۱۰۰ درصد انرژی حاصل از نیروگاه‌های خورشیدی که بیش از ۱۰ کیلووات تولید می‌کنند را خریداری نمایند.

 kyocera-opens-japans-largest-offshore-solar-power-plant-ecogeek

راهکار تغذیه به شبکه جدید، شناور کردن نیروگاه به صورت فراساحلی، بدون ایجاد اختلال در زمین‌ها یا مسیرهای دریایی است. محلی‌ها، دانشجویان و توریست‌ها از یک “اتاق مشاهده”، می‌توانند دیدی پانورامایی از ۲۹۰۰۰۰ پنل خورشیدی داشته باشند و همچنین اطلاعات آموزشی نیز در حال نمایش است. این نیروگاه نه تنها انرژی پاک تولید می‌کند بلکه آگاهی بیشتری نسبت به مزایای متعدد انرژی‌های نو ایجاد می‌کند.

منبع:

Kyocera Corporation

توسط | ۱۳۹۲/۱۰/۱۳ ۱۹:۵۹:۱۳ آبان ۲۰ام, ۱۳۹۲|اخبار انرژی, انرژی خورشیدی|۳s دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

۳s دیدگاه

 1. علی دی ۱۳, ۱۳۹۲ در ۲:۲۵ ق٫ظ - پاسخ

  دم ژاپنی ها گرم

 2. شهرآیینی مرداد ۱۷, ۱۳۹۳ در ۷:۰۶ ب٫ظ - پاسخ

  با درود
  عالی است
  ممنون از مطالب خوبتون

 3. امیرحسین خرداد ۳, ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۶ ب٫ظ - پاسخ

  سلام لطفا درخصوص نحوه خرید تجهیزات نیروگاه خورشیدی ونحوه سرمایه گذاری بشترارایه کنیدیاسایتهای راجهت اخذ اطلاعات بیشترمعرفی کنیدمتشکرم۰۹۱۲۳۰۴۳۲۱۴

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.