تصمیم لندن برای گرم کردن خانه‌ها با گرمای مترو

//تصمیم لندن برای گرم کردن خانه‌ها با گرمای مترو

تصمیم لندن برای گرم کردن خانه‌ها با گرمای مترو

هرکسی که سری به متروهای لندن زده باشد، احتمالا می‌داند که حرارت زیادی در آنجا وجود دارد، حتی در زمستان. این گرمای مجود در فضای زیر زمین هدر می‌رود درحالیکه انسان‌های بالای آن، برای گرم کردن خانه‌های خود با دشواری‌های خاصی مواجه هستند. این مسئله یک یده را به دنبال خود داشته است: “استحصال انرژی گرمایی تونل‌های مترو برای گرم کردن ساکنان لندن“.

london-plans-to-warm-homes-using-wasted-heat-from-the-subway-ecogeek-01

این ایده با همکاری میربوریس، شورای اسلینگتون، شبکه‌های قدرت بریتانیا و حمل‌ونقل برای لندن شکل گرفته است. این پروژه با کمک محور تهویه‌ی بزرگ، به یک شبکه‌ی حرارتی منتقل می‌شود که به صدها خانه متصل است. این طرح، اولین نمونه از نوع خود در اروپا و ابتکاری است که تولید آلاینده‌های کربنی لندن را تا ۶۰ درصد کاهش می‌دهد.

london-plans-to-warm-homes-using-wasted-heat-from-the-subway-ecogeek-00

این برنامه نه تنها هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهد بلکه در شبکه‌ی انرژی‌ای که به شدت مشمول مالیات است، تسهیلاتی را فراهم می‌کند. در کنار همه‌ی این‌ها باید به این موضوع اشاره شود که لندن سال گذشته، سردترین زمستان را تجربه کرد و این، بر اهمیت پروژه‌ می‌افزاید. لندن نیاز به انجام هرعمل امکان پذیر جهت دست‌یابی به انرژی کارامد و تجدیدپذیر برای تامین گرمای مورد نیازش دارد. با حمایت انرژی منابع محلی و شبکه‌های حرارتی که می‌توانند قبض‌های انرژی و آلاینده‌های کربنی را کاهش دهند، آن‌ها نه تنها صرفه‌جویی زیادی در صرف هزینه‌ها خواهند کرد بلکه گامی در مسیر نو‌آوری و ایجاد اشتغال خواهند گذاشت.

منبع: Grist

توسط | ۱۳۹۲/۸/۳۰ ۱۴:۰۱:۰۹ آبان ۳۰ام, ۱۳۹۲|اخبار انرژی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.