برج IDEO Morph 38 با دیواره های سبز پوشش داده می‌شود

//برج IDEO Morph 38 با دیواره های سبز پوشش داده می‌شود

برج IDEO Morph 38 با دیواره های سبز پوشش داده می‌شود

 IDEO Morph 38 یک برج جدید با دیواره‌های سبز است که ساکنانش را برای ساعاتی از خیابان‌های شلوغ بانکوک دور می‌کند. این ساختمان در منطقه مسکونی Sukhumvit قرار گرفته و برنامه توسعه آن برای دو برج جدا از هم و به صورت متفاوتی در نظر گرفته شده است، که هر کدام برای قشر خاصی از متقاضیان طراحی شده‌اند. یک پوسته سبز، ساختمان را پوشش می‌دهد که سبب ایجاد سایبان می‌شود، اما مهم‌تر از آن می‌تواند تغییر کند و تنظیم شود تا بر آنچه که می‌توان بیرون و درون ساختمان دید کنترل پیدا کرد. در ادامه با ما باشید تا ببینید که هر کدام از این برج‌ها پس از پایان کار چگونه خواهند بود.

somdoon-architects-ideo-morph-38-bangkok-thailand

 ساختمان کوچک‌تر که ده طبقه دارد، Skyle  نام گرفته، و واحدهای کوچک ۲۳.۳ مترمربعی آن مناسب زوج‌های جوان یا بدون فرزند ساخته شده است. این واحدها به این دلیل کوچک ساخته‌شده‌اند تا کنترل بهتری روی قیمت کلی آن‌ها وجود داشته باشد، و برای کسانی که درامد کمتری دارند قابل خرید گردند. این آپارتمان‌های دوبلکس به طور عمودی طراحی شده‌اند، که سبب افزایش ارتفاع هر طبقه تا ۵.۴ متر شده است، و همراه با یک کابینت دیواری به اندازه طول دیوار فضا برای انباری نیز به حد اکثر رسیده است.

Somdoon-Architects-IDEO-Morph-38

برج بلندتر با نام Ashton که ۳۲ طبقه دارد، برای خانواده‌ها در نظر گرفته‌شده و با تأکید بر فضاهای افقی و بالکن­دار ساخته شده است. اندازه واحدها از یک‌خوابه به دوخوابه دوبلکس با استخر اختصاصی و باغچه‌ها متفاوت است. یک بالکن ۲.۴ متری با نرده‌های صیقلی در سه طرف دیگر، در قلب فضا قرار دارد،  که منظره‌ای زیبا از بیرون برای ساکنان فراهم می‌کند. همچنین بالکن‌های نیمه بیرونی نیز ساخته شده‌اند، که قابل‌تغییر هستند و به آسانی می‌توانند به محیط داخلی خانه بپیوندند و سبب افزایش فضای داخلی خانه شوند.

در بیرون ساختمان نیز یک پوشش منعطف خارجی، غرب برج Ashton را به شرق برج Skyle متصل کرده است. ظاهر ساختمان نیز از صفحات بتونی پیش‌ساخته همراه با یک دیواره مخصوص گیاهان ساخته‌شده، که نشان‌دهنده ارتباط بین نما و ساختمان است.

somdoon-architects-ideo-morph-38-bangkok-thailand-3

منابع:

+ Somdoon Architects

Via ArchDaily

توسط | ۱۳۹۲/۸/۲ ۲۳:۴۰:۵۵ آبان ۲ام, ۱۳۹۲|معماری سبز|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

با سلام من یوسف طاهری هستم علاقمند به محیط بهتری برای زیستن امیدوارم مطالب این سایت باعث ترویج استفاده از منابع و انرژی های پاک و بهبود وضعیت محیط زیست در کشورمان باشد.

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.