آسمان شهرها بدون آلودگی نوری چگونه خواهد بود؟

//آسمان شهرها بدون آلودگی نوری چگونه خواهد بود؟

آسمان شهرها بدون آلودگی نوری چگونه خواهد بود؟

بسیاری از شما با “آلودگی نوری” آشنایی دارید یا چیزهایی در مورد آن شنیده‌اید ولی آیا ما شهرنشینان تصور کرده‌ایم که بدون آلودگی نوری، نمای آسمان شهرمان به چه صورت خواهد بود؟

یک نمایشگاه عکاسی به نام شهرهای خاموش در گالری «ایست وینگ» دبی قصد دارد به ما نشان دهد که از چه نمای زیبایی بی‌نصیب مانده‌ایم.

این نمایشگاه که توسط Thierry Cohen ایجادشده، نشان می‌دهد که شهرهای مهم دنیا در حالت خاموشی و تاریکی محض، چه شکلی خواهند بود و با این نورهای مصنوعی در شهرها، چقدر ستاره از دید ما پنهان شده است؟

آقای Thierry Cohen از سال ۲۰۱۰ به ابر شهرها سفر کرده و به جمع‌آوری عکس‌ها برای نمایشگاه شهرهای خاموش پرداخته است. هدف او از این کار، جذب افکار عمومی به موضوع آلودگی نوری در شهرها بوده است.

فقط کافی است یک‌بار خاموشی کامل شب در شهرهایمان را تجربه کنیم تا به این موضوع پی ببریم چه آسمان زیبایی بالای سرمان وجود دارد. امیدوارم برای دقایقی هم که شده، چنین چیزی را تجربه کنم. آیا شما هم علاقه‌مند به دیدن آسمان شب در شهر خود، بدون آلودگی نوری هستید؟

در ادامه برخی از این تصاویر را مشاهده میفرمایید:

Sanfrancohen

Newyorkcohen

Paris2

Bilbaocohen

Shanghaicohen

Shanghai1cohen

Paris

منابع: ۱ ۲

توسط | ۱۳۹۳/۸/۳۰ ۱۹:۲۸:۱۳ آبان ۳۰ام, ۱۳۹۳|طبیعت و حیوانات|۲s دیدگاه

درباره نویسنده:

رسول هستم، دانشجوی مهندسی برق و علاقمند به انرژی های نو. برای انتشار مطالب مرتبط با محیط زیست و انرژی‌های نو در خدمتتون هستم. امیدوارم برای شما مفید واقع بشم و قدمی در سبزتر شدن کره‌ی زمین بردارم. به دلیل کمبود وقت از همکاری با دانشجویان گرامی معذور هستم. اطلاعات بیشتر در مورد من ...

۲s دیدگاه

  1. li آذر ۱, ۱۳۹۳ در ۱:۳۳ ق٫ظ - پاسخ

    its so beautiful.i hope that have a green and sustainable life.

  2. مهسا آذر ۱, ۱۳۹۳ در ۲:۰۵ ب٫ظ - پاسخ

    از تلاشتون برای سبزتر شدن زمین سپاسگزارم،‌ وقتی ارزش ها و زیبایی های غیر قابل جایگزین طبیعت را مردم بیشتر متوجه بشن،‌ شاید توجه و ملاحظه ی بیشتری برای حفظ اون نشون بدن. امیدوارم انسان ها دلایل لزوم احترام و مراقبت طبیعت رو متوجه باشن که بیش از همه به نفع خودشونه. متاسفانه در ایران ناآگاهی در مورد حفظ طبیعت خیلی خیلی زیاده. مراقبت از طبیعت مراقبت از زندگی است.
    شاد باشید.

درج دیدگاه

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.